Deniz manzaralı İmam Hatip Ortaokulu


Açıklama: Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapımı geçen yıl Altınkum'da tamamlanan 24 derslikli Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu, bu yıl öğrencilere kapılarını açmaya hazırlanıyor.
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 03 Ağustos 2019
Geçerli Tarih: 30 Mayıs 2020, 16:47
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4376


Mudanya'nın Altınkum mevkiinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk ders zilini çalmaya hazırlanan Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu, öğrenci kayıtlarını almaya başladı. Deniz manzaralı 24 derslikli okulda ilk yıl 150 öğrencinin eğitim öğretimi hedefleniyor. Zemin+4 katlı okulun bünyesinde ayrıca tam gün eğitim öğrenim verileceği toplam 40 kişilik 2 anasınıf da mevcut.

"HAYATA GÜZEL YERDEN BAŞLAYIN"

Güzelyalı İmam Hatip Ortaokulu'nun Kurucu Müdürü Yunus Emre Aslan, eğitim noktasında üç stratejik hedefleri olduğunu belirterek, "Eğitim, eğitim ve yine eğitim diyerek öğrencilerimizin hayata güzel yerden başlamasını istiyoruz" dedi. Öğrenciler için okulun ilim, ahlak ve çalışma ile gelen başarının adresi olacağını ifade eden Müdür Aslan, İmam Hatip Ortaokulu'nun diğer ortaokullarındaki müfredattan hiçbir farkının olmadığını belirterek, okullarında sadece mevcut derslere ilave olarak Kur'an-ı Kerim ve Arapça eğitimi olduğunu söyledi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Öğretmen zilinin öğrenci zilinden önce çalacağını kaydeden Müdür Aslan, kayıtların ve iç tefrişatların devam ettiği okulun bünyesindeki fen laboratuarı, sosyal alanları ve ana sınıflarıyla başarının adresi olacağını sözlerine ekledi.