Canım kasko


Açıklama: Volkan BİÇER
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2020, 14:50
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/yazar.asp?yaziID=4534


Kasko Poliçesi, zorunlu olmayan sigorta branşları içerisinde sigortalılar tarafından en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Günlük hayatımızın içinde olan taşıtlarımızı ilgilendiren kasko ürünü ile ilgili bazı detaylara bu yazımızda değineceğiz. Kasko sözcüğü Latin kökenli bir kelime olup "casco" kelimesinden dilimize geçmiştir. Düşme, düşüş, rast gelme ve kaza anlamlarını taşıyan bu sözcük ülkemizde taşıt araçlarımızı güvence altına alan poliçelere verilen genel ismi ifade etmektedir.

Kasko poliçeleri öncelikle kendi aracımıza gelebilecek zararları güvence altına aldığı gibi ek olarak bir çok sorumluluk teminatını ve ek hizmetleri de bünyesinde barındırmaktadır. Daha önceleri sadece Kasko Poliçesi olarak ifade edilen ürünler yapılan düzenlemelerle "Dar Kasko, Tam Kasko ve Genişletilmiş Kasko" olarak teminat içeriklerine göre üçe ayrılmaktadırlar.

Tam Kasko : Çarpma, çarpışma, kötü niyetli hareketler, yanma ve hırsızlık teminatlarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için teminatın verildiği üründür.

Dar Kasko: Çarpma, çarpışma, kötü niyetli hareketler, yanma ve hırsızlık teminatlarının bir kısmının verildiği üründür.

Genişletilmiş Kasko: Çarpma, çarpışma, kötü niyetli hareketler, yanma ve hırsızlık teminatlarının tamamını ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür.

Sigorta şirketleri bu kapsamlar dahilinde bir çok paket ürün ile sigortalılarına hizmet vermektedirler.

Bir dahaki yazımızda kasko poliçesinin teminat içerikleri ile ilgili detaylara değineceğiz.

Daha güvenli bir hayat sigorta ile mümkün.

 

BİÇER SİGORTA VE ARACILIK HİZMETLERİ - 0532 705 72 15 - 0224 544 23 88