Çocuklar Ana Kucağı’nda sağlıklı büyüyecek


Açıklama: Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve 4-6 yaş arası çocukların daha sağlıklı büyümelerini esas alan Hamitler Ana Kucağı Merkezi hizmete açıldı.
Kategori: Büyükşehir
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 30 Mayıs 2020, 17:22
Site: MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
URL: http://mudanyagazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=4714


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve 4-6 yaş arası çocukların daha sağlıklı büyümelerini esas alan Hamitler Ana Kucağı Merkezi hizmete açıldı.

BUSMEK Hamitler Sosyal Yaşam Merkezi’nin alt katı, Hamitler Ana Kucağı Merkezi olarak düzenlendi. Yapılan açılışa, Başkan Aktaş’ın yanı sıra Hamitler Mahalle Muhtarı Hüsamettin Aşkın ile vatandaşlar katıldı.

6 NOKTADA 370 ÇOCUK

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerçekleştirdiği konuşmada, ‘Sokakları canlı, mutlu şehir Bursa’ prensibi doğrultusunda sosyal hayat ve eğitim projelerine önem verdiklerini söyledi.  Ana kucağı projesinin 4-6 yaş arasında, anaokuluna başlayabilecek, gelişim sürecindeki çocuklar için hazırlandığını kaydeden Başkan Aktaş, “İkinci yarıyıl okul dönemi itibariyle, 6 noktada, 370 çocuğumuza yarı zamanlı ücretsiz eğitim verilmeye başlandı” dedi. Ana kucağı projesi için belirlenen 6 noktadan 5’inin Yıldırım, 1 tanesinin de Osmangazi’de olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Beyazıt, Arabayatağı, Yeşilyayla, Vakıf, Demetevler ve Hamitler ana kucağı merkezlerinde; sabah ve öğlen grupları olarak toplam 30 sınıfta eğitim-öğretim dönemimiz başladı. Her ana kucağında, okul öncesi ve değerler eğitimi olmak üzere toplam 36 öğretmenimiz görev alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı müfredat ve öğrenci kayıt sistemi, projemize entegre edildi. Bakanlık müfredatının yanı sıra burada, değerler eğitimine de önem verilecek” diye konuştu.

ÜCRETSİZ KAHVALTI

Eğitime katılanlardan bedel alınmadığı gibi dönem başında ihtiyaçları olabilecek temel malzemeleri içeren setlerin de Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara ücretsiz olarak verildiğini kaydeden Başkan Aktaş, Hamitler’de açılışı gerçekleşen binada, ana kucağı hizmetinden 101 öğrenci yararlanacağını, 3 sınıfta 6 öğretmenin görev alacağını söyledi.