MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Burgaz'da halkın yerleri

29 Ekim 2014, 11:18

Kaan Tuğracı


Değerli ahbaplarım yerel seçimlerin üzerinden geçeli yarım sene olmuş ama gel gelelim ki, hükümet partisinde sular durulmamış.

Şöyle ki değerli dostlarım;

Hükümet partisinin kaybeden belediye adayı ve çok bilen avenesinden tutunda, yöneticisi ve meclis azalarına kadar tüm hükümet partililer gemiyi terk eden sıçan avına çıkmışlar. Yani yerel seçimlerde kim partimize rey vermeyip başka siyasi partilere çalıştı ise seçimin tek suçlusu o terk eden farelermiş. Şimdileri kendi hatalarını görmemezlikten gelip günah çıkarmaya çalışıyorlar. Siz hatayı dışarıda değil içinizde arayın beyler. Meclis azalarının listesini kim yaptıysa, kim kimlerin meclis azası olması için ısrarcı olmuşsa günahı onlara çıkartın.

Reis adayı evladım! Listeni yaparken kimlere akıl danıştıysan, halk arasında dahi benimsenmeyen bazı zat-ı muhteremleri meclis azası yaptıysan çok kuvvetli akıl hocaların varken şapkanı önüne al da düşün evladım. Maşallah kuvvetli akıl hocan ve bazı zat-ı muhteremler sana ve partine çok rey getirdiler, çok faydalı oldular. Sonuç ortada halen daha seni kukla gibi yönlendirmelerine izin verme evladım. Sonra üzülüp, dert yanıp suçlu arama.

 

Sevgili kadirşinas dostlarım, günümüzde danışman -eskiden bizler katip derdik- olmak istiyorsan ilk başta bilgi sahibi olacaksın. Fettan fasık abil gıyab olmayacaksın. Makama mevkiye gelince; ama reis, ama katip olunca ahalinin ekmeğine göz dikmeyeceksin. Azınlığın değil herkesin başkanı olacaksın. İşte sen böyle olursan reis, yanındaki zat-ı muhteremde bunları yaparsa -ki çok zor- o da danışman olur.

Efendiler her şey istemekle olmuyor. Kısa yoldan zengin olmak, insanları kıskanıp ben niye öyle olamıyorum diyerek, makamında mevkisinde gözü olup kıskançlık içine girip iftira atmak, karalamak ne kadar kötü bir şey değil mi sevgili okurlarım?

Eskiler ne güzel söylemiş. Çok laf yalansız, çok para haramsız olmaz diye..

Sevgili hükümet partili beyefendiler, o yüzden laf değil icraat, dedikodu değil hizmet yapalım. Birbirinizle uğraşmayı bırakın.

Hükümet partisinin reis adayına ve ahalisine son sözüm de; sıçan avlayacağım darken avlanmayın sakın! Pis hayvanlardır, hele kocamanları daha tehlikelidirler.

 

Sevgili ahbaplarım, halk partili belediye reisinin yaptığı uygulamaları hepimiz görüyor veya matbuatlardan okuyoruz. Yaptığı meyve festivalleri, bağ bozumları konserler vesaire. Sevgili reis beycim hepsi iyi güzel, tabiki bunlar yapılsın ama ahali seçimde vaat etiğiniz projelerin bazılarından başlamanızı bekliyor. Selefinizin gibi her şeyin boş vaatlerde, lafta değil de, icraatta görmek istediği lakırdılarını ediyor.

“Halkın yeri halka kazandırılacak” söylemleriniz göreve geldiğinizden bu yana sizin sloganınız oldu. İyi güzel de, halka kazandırdığınız yeri Zabıta Müdürlüğünüz ara ara kontrol ediversin.

Bursalı sayfiyeci bir dostumun davetiyle geçen akşamların birinde dudumla Burgaz’a gittim. Sağ olsun onlarda çay içmeye ‘Gece Çarşısı’ denen yerin yanındaki kafelerden birine götürdü. Üzerinize afiyet çaylarımızı yudumlarken gözüm yolun ortasında duran masalara takıldı. Siz daha evvel yolun kenarında duran masaları kaldırtıp, oraya banklar koyup halka açtınız ama halk orada oturmuyor maalesef. Bir saat izlediğim kadarıyla oradaki kafelerde yolun kenarındaki o tefrişatı yolun beri tarafına taşıyıvermiş esnaf kardeşim. Şahsıma münhasır; evvelki hali, şimdiki halinden çok daha iyiydi. Hiç olmazsa masalar halkın yürüdüğü yola koyulmuyordu. Gece emrinizdeki zabıtanız zahmet edip sahillerde dolaşırsa eksikliği görür, müdahil olursa memnun oluruz derler Burgaz’da yaşayan ahali. Niyetimizin tenkit değil, yapıcı iyi niyetli uyarmak olduğunu belirtirim Reis Bey evladım. Siz de selefiniz gibi bize kızıp gönül koymayın lütfen.

Mudanya’nın kurtuluşu, Mudanya’nın kıymetini bilen gerçek Mudanyalılara kutlu olsun. Kalın sağlıcakla değerli okurlarım. Hayırlı haftalar.

18-09*2014

 

 

Bu makale 1924 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci