MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Ahali yerse…

09 Eylül 2016, 13:56

Kaan Tuğracı


Çok muhterem dost ve ahbaplarım, bu üsbu bendenizi mahfelimde ziyarete gelen Mudanyalı hemşerilerimin muvazaa ettikleri Halk Partili belediyemizin Eylül ayı olağan içtimasında cereyan eden trajik komik aksi kaziyeyi siz okurlarımla iktisam ederek, neşriyatıma başlamak istiyorum.

Neşriyatımı muntazam takip eden okuyucularımın birçoğu anımsayacaklardır. 2014 senevatında meclis içtimasında adaletkar !!! Reis Bey’e ve benul ayanlarının Burgaz’da bir mülküyle alakalı iskan değişimi gündeme gelmişti. Bu madde içtimada oylanırken adaletkar!! Belediye reisi kanun gereği oylamaya katılmamıştı. Bu mülkle ilgili sonradan verilen iskân değişikliği yeterli gelmese olsa gerek, kendisi hakkında her türlü suç duyurusu ve hak arama gibi davaların davacılar aleyhine çıkmasından güç alan bu zatı muhteremler, 2016 senevatında İskan Komisyonu’na 2 senevat önce iskan değişikliliği az geldiğinden bir daha bu illegal aksi kaziyeyi Komisyona getirmişler. Komisyonda bulunan hükümet partili üyeler jeolojik raporların olması gerektiğini öne sürerek şerh düşerlerken, yerel iktidar gücü elinde olan komisyon azaları bu maddeyi geçiriyorlar ve Temmuz ayında yapılan içtimada bu madde gündeme getiriliyor. İddia o ki, burada 2 bin 726 metrekare olan nafia yapım alanı, 8 bin 441 metrekareye çıkartılmak isteniyor. 12 metre olan caddeler 10 metreye, dere yatağı da 839 metreden 348 metreye düşürülüyor. Bu bad aksi kaziye kurultayda oylanırken, bir önceki içtimada kanuna uygun olmadığı için içtimaya katılmayan hakikatperest !! belediye reisi bu sefer hem içtimaya reislik ediyor, hem de rey kullanıyor. Kullanıyor kullanmasına da kanunlara göre kabahat işlemiş oluyor!

Eylül ayı içtimasında hükümet partisinin meclis sözcüsü, adaletkar Reis Efendi’ye Temmuz ayındaki içtimada benul ayanlarına yapılan iskân torpilindeki usulsüzlüğün izahatı hakkında suallerde bulunmuş. Adaletkar!!! Hakikatperest!! Reis bey, bilmediğini, bu bad aksi kaziyenin büyük vilayet belediyesinden tekrar geleceği gibi tıngırdamalarda bulunmuş.

Adaletkar!! Reis Beyciğimin müsaadelerine sığınarak bir kaç kelam ve sualde bulunmak istiyorum.

Evvelki dönemki Mudanya’mın belediye yönetimini her platformda, haramilikle suçladın. Belediyeyi yağmalamışlar, çalmışlar, çırpmışlar, bir sürü illegal işler dönmüş gibi ahaliyi yanılttın! Hükümet partili azaları bu bad aksi kaziyenin farkına varmayıp bu yanlıştan dönülmeseydi, zatı halinin benul ayanlarına yaptığın torpil haramilik olmayacak mıydı? İllegal bir aksi kaziye değil mi? Zatı halinin ve bazı bürokratlarının yaptığı illegal işler haramilik değil, aynı işler hükümet partili belediyede olunca mı haramilik? Adama bu ne perhiz derler Reis Beyciğim.

“Kaan amca, gerçekten bilmiyordum. Yüce Kur’an Mushaf Allah çarpsın bilmiyordum” gibi tıngırdamalarını işitir gibiyim. Evladım, Allah kullarını ara sıra ufak tefek çarpar yola gelsinler, şeytana uymasınlar, harama el uzatmasınlar diye. Mamafih aç gözlü haramzade, kul hakkı yiyen adaletsiz kulları; bad kelam ve tutumlarına devam eder. Yüce yaradanın gazabı bu kullarına acep derece kötüdür. Öyle bir çarpar ki, yokuş aşağı freni boşalmış kamyon çarpmasından beter eder Allah muhafaza…

Evine ekmek götürme derdinde olan kordon boyundaki ehli sukların, seyyarların günlük hareketlerinden bıdaa sahibi oluyorsun da, yönettiğin belediyenin işleyişinden mi bıdaa sahibi değilsin! O zaman niye reisliğe heves edip aday oldun. Güzelim belediyemizi yönetemediğin apaçık ortada! Eskilerin bir kelamı var Reis Beyciğim. Her şeyden bıdaa sahibi olan bazı zatı muhteremler, “Bir bilmediği namaz, o da işine gelmediği için kılmıyor” derler… Seninki de o misal, işine gelmediğin zaman “gerçekten bilmiyordum”. Ahali yerse.. Yemezse gargara yapsın diyorsun.

Yine ahbaplarımın kelamlarına göre, büyük vilayetten büyük umutlarla getirdiğin ve İskândan Sorumlu yaptığın bürokrat, şimdilerde Çağrışan-Göynüklü iskan durumlarını savunmak zorunda kalıyormuş.

Büyük vilayette hükümet partisinin yapmaya çalıştığı güzel aksi kaziyeleri, Mahkeme-i Kübra’ya götürüp iptal ettiren, Çağrışan-Göynüklü iskân planlarının iptali için dava açan o zatı muhterem; sırf siyasi ihtirası yüzünden şikayet ediyordu. Mamafih plak ters çalmaya başlayınca, 360 derece çark etti! Ah evladım ah! Etme-bulma dünyası bu dünya, tabi anlayana.. Anlamayana ne kadar davul zurna çalsak, az! 

Neşriyatımda son sualimi de hükümet partisinin ilçe reisi Tabip Bey evladıma yapmak istiyorum. Kıymetli evladım, evvel üsbu matbuatçılar içtiması tertip etmişsin. İnternet denen ander şeyden anlamadığım için ahbaplarım bendenize içtimanı izlettiriverdiler. İçtimada adaletkar! Reis beyin illegal aksi kaziyeleriyle ilgili kelamlarda bulunmuşsun. Bir sual ve cabet dimağımı kurcaladı.  15 Temmuz gecesinde meclis azaları yemekteymiş. Vatan hainleri, ülkemizi zapt etmek isterken, oradaki bazı halk partili meclis azalarının bad ahlak tutumundan dert yandın. Peki, reisliğini yaptığın siyasi fırkanın meclis azaları o yemekte ne arıyordu?

Çok değerli kadirşinas dostlarım, neşriyatıma son verirken siz çok kıymetli okurlarımdan bir şey istirham ediyorum. Malum Kurban Bayramı yaklaştı. Bayramda, kurban kesecek hemşerilerim kendilerine çok dikkat etsinler. Vücutlarının bazı uzuvlarını kesmesinler. Bendeniz gibi hüviyeti ilerlemiş olup, şeker, yüksek tansiyonu olan dost ve ahbaplarım sıhhatlerine çok dikkat etsinler. Kavurmaları bol bol hümbürdetip, Allah muhafaza kendilerini şifahanede buldurmasınlar. Bu vesileyle başta Mudanya’mın hemşerileri olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar; sağlık, sıhhat, huzur içinde bir bayram geçirmemizi Cenabı Allah’tan niyaz eder, gözlerinizden öperim. Hayırlı bayramlar. Kalın sağlıcakla, Allah’a ısmarladık.

Bu makale 1831 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci