MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Gidenler döndü.. Kalanlar!

25 Şubat 2017, 18:09

Kaan Tuğracı


Pek kıymetli okurlarım, evvelki üsbu neşriyatıma Halk Partili eski meclis azalarından Mustafa Ay, Mahkeme-i Uzmaya diğer meclis azalarından geç başvurduğu için mukarreratı gecikmiş diye kalem çalmıştım. Matbuatımızın dağıtımının yapıldığı gün işittiğime göre Mustafa Ay'ın mukarreratı  Mahkeme-i Temyiz'den kabul görerek geri gelmiş. Demokrosiye aykırı bir şekilde encümen azalıklarına son verilmek  istenen meclis azalarından da sonuncusu geri gelmiş oldu. Bendeniz kendisine buradan hoş geldin diyor bundan sonraki vazifesinde başarılar diliyorum.

Çok kıymetli okurlarım, hafiza-i beşer nisyan ile maluldür derler. Anımsayanlarınız olacaktır. Adaletkar!!hakikatperest reis bey!! meclis azalarıyla ilgili aksi kaziyeyle alakalı meclisten haksız bir şekilde gönderildiklerinde arkalarından "Bu şekilde gidenlerden şimdiye kadar dönen yok onlarda dönmeyecekler" gibi avave tıngırdamalarda bulunmuştu. Mamafih demokrasiye aykırı bir şekilde encümen azalıkları sonlandırılmak istenen zatı muhteremler, muhakemenin adaletli mukarreratıyla geri döndüler. Bendenizin de adaletkar!!! Reis Bey ve avanesi için ettiğimiz kelamların laf-ı güzah olmadığı gün yüzüne çıktı.

Efendim eskilerimiz ne demiş? Büyük lokma ye ama büyük laf etme...

Dehenlerine sağlık. Ne güzelde laflamışlar. Anlayana tabi!..

Hakikat perest!!! Reis beyi neşriyatımdan zatıalinin iyiliği için defaten uyarmıştım. Çevrene, himayen altında bulunan emekçilerine ehli suklara meclis azalarına karşı tutum ve davranışlarına dikkat et, akıl hocalarının her tıngırdamasına kulak asma, kendi dimağını kullan veyahut akıl hocalarını değiştir laflamalarında bulunmuştum. Mamafih adaletkar!!! Reis beycim Kaan amcasının kelamlarını dikkate alıp önemsemedi. Bilhassa gönül koydu! Sonucunda da freni boşalmış kamyon gibi duvara tosladı. Bu dimağla giderse adaletkar!!! Reis Bey, daha çok duvara toslar o kamyon!

Kıymetli ahbablarım, yüksek müsaadelerine ve anlayışlarına sığınarak meclisten demokrasiye aykırı bir şekilde gönderilmek istenen meclis azalarına bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Mahalli idareler seçimlerinde bu bed-hah zatı muhteremin önderliğinde çalışmalar yapıp, seçimi kazanıp, Mudanya'mızı yönetmeye başladınız. Cicim aylarında herşey güzeldi. Sonra bed-hah Reis Bey'in gerçek yüzü ortaya çıkınca, çevresindeki herkesin gönlünü kırıp darılmalarına sebep oldu. Adaletkar!!! Reis beyin şaşası, VİP vasıta merağı, bitmek tükenmek bilmeyen illegal istekleri karşısında Mudanya'nın, Mudanyalının hakkını koruma bakımından  zatıalinizin diraneyetli duruşu bir hayli rahatsız etti. Bu yüzden çareyi her istediğini yaptıracağı meclis azalarına yöneltti. Yanlış hesap Bağdat'tan döndü. Adaletkar!! Reis Beyiminde sevinci kursağında kaldı. Sizin zatıaline inanıp yola çıktığınız hakikatperest !!! Reis efendi, sizi mebustan göndermekle yetinmeyip, zatıalinden daha önce ve gerçek halk partili olduğunuz halde sizi siyasi fırkanızdan ihraç edilmenize sebep oldu veyahutta ihraç edilmeniz için var gücüyle emek sarfetti. Büyük vilayetin halk partisinin reisini de himayesi altında bulunduğu belediyeyle ticari ilişkilerine güvenerek etkisi altına aldı. Bu bedrah büyük vilayet halk partisinin reisi de, belediyeyle şahaser ticari akçeli işleri var diye adaletkar!!! Mudanya şehri eminine adaletli davranamadı. Yanlı mukerrerat verdi. İnşalah bu iki zatı muhteremin Ali Cengiz oyunları, baş vilayetteki gerçek halk partililer tarafından bozulur. Siyasi fırkadaki adalet de yerini bulmuş olur. Bunun tersi olursa Ulu Önderimizin kurduğu siyasi fırkaya, adaleti ve demokrasiden yana tutumuna inancımı tamamen yitireceğim.

Haksızlığa uğramış meclis azaları şu an sizin çok sevdiğiniz siyasi fırkanızda üye bile değilsiniz. Güvenip  yola çıktığınız reisiniz sizi oradan da ihraç ettirdi. Siz, siz olun bırakın ahvali siyaset için, onurunuz, haysiyetiniz için Mudanya'm ve Mudanyalılar için bundan sonra kırı kırk yarıp, mukarrerat verin. Ona göre vakalara rey verin. Sizi istemeyeni, siz hiç istemeyin.

Her senevat Mart ayında reislerin karnesi önünüze geliyor. Dimağınızdan aksi kaziyeleri, size yaşatılanları çok iyi düşünüp mukarrerat  verin. Benim siyasi hayatım biter, ahvalı siyaset yapamam gibi şahsi düşüncelere kapılmayın. Onur, haysiyet, şeref ahvali siyasetten çok daha önemli. Kaan amcanızdan tavsiye, gayrisini keyfiniz bilir.

Son olarak aher bir aksi kaziye Şubat ayı olağan meclisinde adaletkar!!! Reis beyin yangından mal kaçırırmış gibi meclise getirip, satış için onay aldığı belediyeye ait mülklerin durumu nasıl olacak? Gerçek encümen azaları yerlerini aldı. Doğru dürüst meclis azalarından istirham ediyorum. Mudanya'mın, Mudanyalımın hakkını peşkeş çektirmeyin. Şimdiden Mevla'm razı olsun çekmeyen, çektirmeyen meclis azalarından. Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 1436 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci