MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Adalet varsa herkes için eşit olmalıdır

25 Mayıs 2017, 16:58

Kaan Tuğracı


Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, evvel üsbu sonu havanın durumu nane molla olunca bendeniz de ikametgahımdan dışarıya çıkamadım. Mahfelimde bendenizi ziyarete gelen ahbaplarımla, üzerinize afiyet kahvelerimizi yudumlarken, Mudanya'mla ilgili havadisleri tetkik edip, matbuatlarda çıkan aksi kaziyeler hakkında kelamlarda bulunduk. Bendenizde bu aksi kaziyelerle alakalı siz çok kıymetli okurlarıma meşruhatlarda bulunmak istiyorum.

 Evvel üsbu tüm yurtta olduğu gibi Mudanya'mda da 19 Mayıs Ulu Önderi Anma ve Gençlik Spor Bayramı merasimleri düzenlenmiş. Ulu Önder'in Anıtı'ndaki törenler sonrasında bando eşliğinde Mütareke Meydanı’na kadar kortej gerçekleşmiş. Korteje, 7’den 77’ye tüm ahali büyük coşkuyla iştirak etmiş. Buradaki törenlere Mudanya'mızın adaletlar!! Belediye reisi, hükümet komiseri ve bazı daire amirleri katılım sağlamış. Etkinliklerde namdar sanatçılar Mütareke Evi önünde konser vermiş. Hava güzel, konser de beleş olunca büyük vilayetten epeyce yurttaşlarımız Mudanya'ya akın etmiş.

Dostlarımın kelamına göre adaletkar !!! Reis Bey'in ayak takımından bazı allak zat-ı muhteremler, bu kalabalığı alay geçer gibi azımsamışlar! Reis Bey'in avenelerinden, o allak, dimağından yoksun zat-ı muhteremlere bir kaç kelamım ve sualim olacak. O merasimlere gelen yurttaşlarımızın hepsi Mudanya'mda mı ikamet eyliyor. Farz-ı misal, Mudanya'mda ikametgah ediyor. Hepsi sizin fırkanıza gönül vermiş, adaletkar!!! Reis Beyinize rey vermiş kimseler mi? Mamafih bundan sonraki seçimde hepsi hakikatperest !!! Reis Beyi'nize rey mi verecek? Vücudumun hangi uzuvlarıyla güleceğimi şaşırdım! Bre muhteremler, bırakın böyle  lüzumsuz, aksi kaziyelerle vakit geçirmeyi de, adaletkar!! Reis Beyinizin meşhur Yıldıztepe projesi ne alemde? Oradaki vasıta iki tıkı tıkı yapıp arıza mı yaptı yoksa, temelleri su mu bastı? Reis Beyinizin vazifeye gelmeden ahaliye söz verdiği diğer projeler ne alemde? Hepsi olacak! Proje aşamasında yapılacak! -Cek'la -cak'la iki senevatı geçirirsiniz. Sonrada yeniden o vazifeye talip olur, benim kadirşinas hemşehrilerimden rey istersiniz!

Edep yahu  derler  adama!

 İnternet denen ander şeyden anlamadığım için dost ve ahbaplarım, sonradan bizim mesleğe merak saran, sanal alemde kalem çalan, ahyanen matbuat çıkaran hanım kızımızın bir havadisini gösterdiler. Ben de noktasına virgülüne dokunmadan  bu havadisi, siz çok kıymetli okurlarıma müveea ediyorum.

"...Burgaz ve Mudanya'da tanınan ve dini hassasiyetleriyle bilinen müteahhit Gündüz Güler, dere yatağına yaptığı inşaatla gündemde. Burgaz'daki ucube binanın bitişik nizam olmasına rağmen çıkmaları olması da ayrı bir garabet. Acaba bu ruhsatlar nasıl veriliyor, bu nafialar nasıl yapılıyor? Kanunlar, kurallar Mudanya'da başka mı? Hatırlanacağı gibi adelatkar!!! Reis Bey'in akrabayı talakatlarına ait olan mülkünde de aynı dere yatağında yer alan arazisi için yapılan plan değişiklikleri kamuoyu gündeminde uzun süre yerini korumuştu...".

 Çok değerli kadirşinas dostlarım, havadiste ismi geçen zat-ı muhteremi yakinen hiç tanımam. Hasbıhalimiz olmadı. Eğitimcilik yaptığım senevatlarda, Burgaz'da kısa bir süre vazife yaptığım mektebin yürütme kurulunda idi. Zat-ıalini tanıyan dost ve ahbaplarımın kelamına göre, bu namdar müteahhit, iskan durumunda yeşil alan olan, yola terk mülklere işini kılıfına uydurarak nafia yapmakla nam salan bir kişiymiş! Evvel AKP döneminde meclis azalığı yaparken, meslektaşları, nafialarını böyle yapınca, konumunu kullanarak belediyeye şikayetlerde bulunuyormuş!

Mamafih kendi yapınca her şey mubah mı?!

Adalet varsa herkes için eşit olmalıdır.

Neşriyatıma son verirken, başta Mudanyalı hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi'nin Ramazan-ı Şerif'i mübarek olsun. Sağlık, sıhhat, mutluluk içinde bir Ramazan-ı Şerif geçirmenizi Yüce Yaradan'dan niyaz ederim.

Hayırlı Ramazanlar, kalın sağlıcakla...

Bu makale 1334 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci