MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Atatürk yaşasaydı?

16 Kasım 2017, 22:55

Mehmet Aktoprak


Etrafıma şöyle bir bakıyorum da ilişkilerimizde nasıl yozlaşmışız? Toplumsal değerlerimizin çoğunu kaybetmeye devam ediyoruz. Değerlerimizle birlikte kimliklerimizde silikleşmiş, yok olmaya yüz tutmuş... Bugünkü gençler için gerçekten çok üzülüyorum ve çünkü bizim yaşadığımız gibi aşklarını hiçbir zaman yaşayamayacaklar.

Hep bir kimlik arayışı içerisinden savrulup gidecekler. Belki aile bile istemeyecekler. Çocuk sahibi olmayacaklar.

Yaşamları her geçen gün zorlaşacak! Siyaset sahnesinde boy göstermeleri istenmeyecek bu gençlerin yaşamları nasıl çözümlenecek? Halen emeklilerin, çalışanların, gazilerin ve fakirlik içinde yaşayanların sosyal yaşamları nasıl çözülecek? Bu konuda Hükümetin yaptığı veya yapacağı sosyal yatırımlarını sadece(!) yandaşlarına aktarmasın. Halkın beklentisine cevap verecek hükümetin yaptığı işlere bakıldığında, getirisi için yapılan yatırımlara bakmak yeterli değil mi? Geçilmeyen yollar, geçilmeyen köprülere ödenen paralar! Tarımdan yoksun olan Türkiye’nin dışarıdan ithal ettiği otu unutmak mümkün mü? Eti ithal ederek, etin ucuzlayacağını söyleyen siyasi kafalara nasıl inanmalıyız? Türk tarımı 10 ülkeden biri olan Türkiye etini, sütünü, tereyağını sağlayan bir ülkeydik... Şimdi Türk Tarımı ne halde? Besicilik bitti... Tarım geriye doğru gidiyor... Rusya aldığı tarım ürünlerini almayınca ortaya çıkan ekonomik sıkıntıyı halen aşılmadı. Türk tarımına yapılması gereken yasalar meclise halen gelmedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı, iflas etmiş vatandaşın kabul ettiği bu iki bakanlığının görevlerini hatırlatmak bile yeterli! Bu günlerde sosyal yaşam denilen yozlaşan bir yaşamı Türk Ulusu yaşamamalıdır. Atatürk liderliğinde yapılan hedefler, kısa zaman içinde yapılan Ankara Barajı, Şeker Fabrikaları, Gemlik Suni İpek Fabrikası, Merinos Fabrikası nerede? Satılan bu eserlerin yerine hiçbir fabrika yapmayan sadece! Cumhuriyet döneminde kalan fabrikaları satarak getirileri yollara ve köprülere harcayan AKP iktidarı bu sayede iktidar oldu.  Şimdi çıkmaz sokağa giren iktidarın ne yapacağını bilmez halde, belediye başkanlarını istifası isteyen bir muktedirin sıkça vurguladığı “Sandıkla gelen, sandıkla gider” sözünü kendine mâl eden muktedir, belediye başkanları için bu sözleri unutmuş görülüyor.

*

MUDANYA, AKP’DEN ÇEKTİĞİ YOZLAŞMAYI NASIL ATLATACAK?

Mudanya Belediyesi'ni CHP, 27 yıl sonra kazandı. Bursa Büyük Şehir Belediyesi Başkanlığı değişimi ile beklenen hizmetlerin ne kadarını, Mudanya alabilecek? Mudanya Belediyesi, hizmetlerini Mudanya’ya yaygınlaştırabilecek mi? Eski defterleri açarak, hizmet yapmış gibi göstermesi halkın aklını karıştırdı! Türkyılmaz, delege seçiminde yapılan şaibeli işleri için ne düşünüyor? Bu delege seçiminde Türkyılmaz’ın eli var mı? Kesin bilgilere sahip olan kimler var? Bu yazboz tahtasını çözmek için kâin olmaya gerek var mı? CHP’liler yaklaşan seçimlere çok iyi hazırlanmaları mümkün olabilecek mi? Belediye seçiminde Türkyılmaz, aday olması halinde CHP’nin şansı ne olabilir? Mudanyalı CHP seçmeni bu konuda iyi bir aday tespit etmelerini sağlayacak birliği önemlidir.

Mudanyalı, sosyal demokrattır!  Mudanyalı, demokrasiye gönülden sahiptir! Mudanya, tarih kokar! Mudanya, Türk Kurtuluşu'nun kapısının açıldığı yerdir! Sahiliyle, deniziyle, balıkları, zeytini ve zeytinyağı ile Mudanya unutulmaz!

Siyaset açısından Mudanyalı bu seçimde kullanacağı oyu değerlendirilmesi önemlidir.

 

HAFTANIN SÖZÜ: Atatürk yaşasaydı, Türkiye bu durumda olmaz, laik Cumhuriyet daha güçlü olurdu! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 1134 defa okunmuştur.

Suat Orunç Suat Orunç
Zor bir soruna kendimce küçük cevaplar
Perihan Dirican Perihan Dirican
Bin deyim, bir hikaye...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci