MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Fırkalardan içtima tıngırdamaları

01 Aralık 2017, 15:36

Kaan Tuğracı


Çok muhterem dost ve ahbaplarım, evvel üsbu sonu güz mevsinin son üsbusu olan Pazar günkü demlus havanın keyfini dostlarımızla birlikte kordon boyunda seyrü sefa yapıp üzerinize afiyet kahvelerimizi yudumlayarak çıkardık.

Hava güzel, dostlar güzel, hali hazırdaki vaziyet de güzel olunca, laflamalar laflamaları açtı.

Kordon boyundan geçerken bizleri görüp özleyen ahbaplarımızla hasbıhal edip özlem giderdik. Dost ve ahbaplarımla Mudanya'mla ilgili havadisleri de tetkik etmeyi ihmal etmedik. Dostlarımın bendenizle müvezea ettikleri mühim bir havadisi siz okurlarıma meşruhatlarda bulunmak istiyorum.

Siyasi fırkaların nahiye içtimaları pek kısa bir süre içinde yapılacak. İlk içtimayı 2 Aralık'ta Halk Fırkası yapacakmış. Halk Fırkası'nın Mudanya'mdaki lubetbaz ilçe reisi, avanelerine ve maatbuatçılara yaptığı tıngırdamalarda, Ocak ayına kadar devam edecek olan nahiye, vilayet içtimalarının Kurultayla sona ereceğini buyurmuş. Kelamlarına şöyle devam etmiş:

"Hak’tan yana halktan yana olan siyasi fırkamızın iktidar olabilmesi için, Mudanya’yı aydınlığa taşıyan, yerelde daha güçlü bir şekilde iktidarının devam etmesi ve ülke genelinde siyasi fırkamızı iktidara taşımak için tekrar adayım. Bu yeni yönetim, siyasi fırkamızı 2019 senevatında yapılacak olan mahalli idareler  seçimi, genel seçim ve cumhur reisliği seçimine taşıyacaktır. Adalet Yürüyüşümüz ve Adalet Kurultayımız gösterdi ki,  yurttaşlarımız artık bu gidişe dur demek istiyor. Ahali  adalet, demokrasi ve eşit yurttaşlık istiyor, huzur istiyor. Halkımız, 2019 senevatında gerçekleşecek çok önemli 3 kritik seçimde ülkemizde; yoksulluğun, şiddetin, zulmün,  ve darbelerin bitmesini istiyor. yurttaşlarımızı artık sosyal adaleti temin edecek, şeffaf, dürüst, temiz, aydın bir iktidar istiyor. Delege seçimleri sonrasında, mahalle delegeleri ile yaptığım içtimalarda, örgütümün yürekli üyelerinin isteği doğrultusunda, onların büyük desteğini alarak Cumhuriyet Halk Fırkası reisliği seçiminde tekrar adayım. Mudanya’ya, aydın, şeffaf, temiz, dürüst, çalışkan yönetim anlayışını getiren, sosyal adaleti sağlayan, eşitlik ilkesi doğrultusunda çalışan, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı yönetim anlayışımızı, büyük vilayet  geneline ve Tüm ülkemize yaymak için daha da fazla çalışacağımı bilmenizi istiyorum”.

 

Şahsıma münhasır bu ilçe reisinin dimağından zoru var galiba..  Anlayışlarına ve yüksek müsaadelerine sığınarak ilçe reisi hanım kızıma bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Mensubu bulunduğun siyasi fırkanı memleket genelinde başarıya ulaştırmak  için tekrar adaymışsın. Zatıalin ve adaletkar!! Hakikat perest !! avaneniz hali hazırdaki gibi duygu ve düşüncelerle bırak memleket genelini, Mudanya'mda ensenizin arkasını görebiliyorsanız bir dahaki oylamalarda o makamları da görürsünüz!

Kıymetli okurlarım, ilçe reisi  tıngırdamalarında; adalet, eşitlik, huzur  ve zulmün bitmesini istemiş. Edep yahu derler! Bu laflamaları bir halk fırkalı ilçe reisi nasıl tıngırdıyor diyerekten zatıaline Mudanyalı yurttaşlar ve ehli suklar adına suallerde bulunmak istiyorum.  Adaletkar!! belediyeyi yönetmeye çalışan reisin, Mudanya'mda yaşamını idame ettiren herkese adil mi davranıyor?

Ehli suklara zulüm ediyor mu?

Kendine rey vermeyen ahalinin legal işlerinde ne kadar adil davranıyor?

Zatıalin Mudanya'mdan pek bir dışarı çıkmadığın için, ahali gibi herkesi mutsuz, huzursuz sanıyorsun. Oysaki başka vilayetlerde ahalinin refah seviyesi yüksek. Mutlu, huzurlular!

Yine hanım kızımız, delege seçimlerinde yürekli üyelerin istekleri ve desteğini alarak gibi talihsiz tıngırdamada bulunmuş.

Çok merak ettim acaba hangi yürekli üyelermiş onlar?  İstersen açtırma Kaan amcanın bayramlık dehenini. Başta zatıalin ve gerçek halk partililer biliyor nasıl bir delege seçimi olduğunu...

Şimdi, formaliteden  2 Aralık'ta kongre yapacaksınız. Siyasi fırkanızı hür, özgür iradenizle yönetebilirseniz, gerçek huzuru bulabilirsiniz. Gerçek halk fırkalılarla beraber olursanız, başarılı olabilirsiniz.

 

Mudanya'mda Halk Fırkası'nın içtimasından sonra işittiğim kadarıyla daha evvel ertelenen hükümet partisinin içtiması da önümüzdeki üsbu olacakmış.

Yüksek müsaadelerine sığınarak Mudanya'mın hükümet partisi ilçe reisi Tabib Bey evladıma bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Hükümet Partisi, Tabib Bey evladımla yola devam etme kararı almış. Zatıalini epey zamandır tanıyorum. Kaan amcanın kelamlarına ne kadar kulak asıyorsun orası muamma!

Mamafih yönetimde hali hazırda vazifede bulunan FETÖ'cü olan 17-25 Aralık operasyonlarından sonra akrabayı talukatları (amca-dayı-yeğen ) halen FETÖ'yle ilişkisini kesmeyen zatı muhteremlerin ne ilçe reisi, ne idareci, ne herhangi başka bir yerde vazife almaması lazım! 'Bu önceden beri dava adamıdır' diye düşünerek mükerreat verirseniz Mudanya'mdaki siyasi fırkanız ilk seçimde duvara toslar!

Kalem çalması benden, mükerreat sizden Tabip Bey evladım.

 

Neşriyatıma son verirken başta Mudanyalı hemşerilerim ve tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini tebrik eder, Yüce Mevla'mdan nice kandillere ulaşmamızı temenni ederim. Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 435 defa okunmuştur.

Yavuz Başar Yavuz Başar
Antalya ve Türk sineması kazandı
Efraim Pala Efraim Pala
Misafirlerin Mudanya'ya gelmesindeki sebep ne olabilir ki?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Atı alan Üsküdar'ı geçmiş...
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hukuk hafife alınacak ucuz bir kavram değil!
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Süper Lig'de oynayan gençler başarılı...
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Yağmur suyu mazgalları acilen temizlenmeli
Tevhide Türken Tevhide Türken
Atamızın vasiyeti
Emin Küçük Emin Küçük
Gençlere Bağ-Kur desteği
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 04/10/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 27/09/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/09/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Sakarya Zaferi ÖZEL EKİ

MUDANYA Sakarya Za

MUDANYA Gazetesi - 13/09/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/09/2018

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci