MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Pes vallahi!

05 Ocak 2018, 05:00

Kaan Tuğracı


Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, neşriyatıma bir taziyeyle başlamak istiyorum.

Geçen üsbu annecağızını fani dünyadan baki dünyaya yolcu eden Hükümet Fırkası'nın Reisi, Tabip evladımın en deruni duygularla üzüntüsünü paylaşıyorum. Başı sağolsun. Yüce yaradan başta zatıaline ve akrabayu talukatlarına sağlık sıhhat versin. Annecağızlarına da rahmetiyle tecelli eylesin.

Kıymetli okurlarım, evvel üsbu neşriyatıma Hükümet Fırkasının Mudanya'mızdaki ilçe reisliği seçimleriyle ilgili kalem çalmıştım. Bu günlerde melaikelerim ikametgahımdan dışarıya çıkmama pek izin vermediğinden bendenizi mahfelimde ziyarete gelen dost ve ahbaplarımla hasbihal etme imkanı bulduk.

Üzerinize afiyet zevcemin yaptığı o meşhur Mehmet Efendi kahvelerimizi yudumlarken, Mudanya'mızla, memleketimizle ilgili havadisleri de tetkik ettik. Mudanya'mızda ne var, ne yok diye suallerde bulundum.

"Kaan amca şu sıralar kayda değer bir aksi kaziye yok. Her şey olağan. Halk Fırkalı belediyemiz bütün ahalinin bildiği gibi çat-pat gidiyor. Başındaki adaletkar!! Hakikatperest reisi, belediyeyi yönettiğini sanıyor".

Problem yokmuş...

Bir ahbabımın kelamları ve bazı tespitleri dikkatimi çekti.

"Kaan amca evvel üsbu Hükümet Fırkası'nın Mudanya'mdaki yönetiminin idare listesindeki zatı muhteremlerden ve büyük vilayetteki reis seçimlerinde rey kullanacak idarecilerle ilgili kalem çalıp, tespit ve temennilerde bulunmuştun. Peki Kaan amca, Halk Fırka'nın Mudanya'mdaki örgütüyle alakalı ve büyük vilayet reisliğine rey verecek idaredeki zatı muhteremlerle ilgili pek kalem çalmadın. Gözünden mi kaçırdın?" suallerinde bulundular.

Bendeniz de, "Olur mu evladım gözden kaçırmak. Evvel üsbularda Halk Fırkası'nın seçimleriyle ilgili kalem çalmıştım. Uzaktan kumanda bir ilçe örgütü olduğu için pek meşruhatlarda bulunmadım" dedim ve ekledim: "Mamafih şimdi senin tespit ettiğin traji komik, allak, aksi kaziyeyi çok kıymetli okurlarımla müvezea edeceğim...".

 

Çok değerli kadirşinas dostlarım,

Mudanya'daki gerçek Halk Fırkalılar, büyük vilayetteki Halk Fırkası reislik seçimlerine rey kullanacak listede, Arnavutköy'de balık lokantası bulunan bir zatı muhteremin hüviyetini görünce bir çoğu hayretler içinde kalmış! Gözlerine inanamamışlar! "Niye evladım" diye sualde bulunduğumda, "Bu zatı muhterem hangi siyasi fırkalı olduğu belli değil Kaan amca! Evvel senevatlarda, şimdilerde yeni neslin adını bile zor anımsadığı, mazide kalan Arı Fırkası'ndan meclis azalığı yapmış ve beraber yiyip içtikleri, oturdukları, gezdikleri Mudanya'mıza bir katkısı olmayan dönemin Belediye Reisiyle, en son mahalli idareler seçimine Türkeş'in siyasi fırkasından giren, mamafi Mudanyalı ahali tarafından artık yeter denilerek vetoyu yiyen bu allak kişilerden bazıları alemi siyaset yapmaya bu sefer Halk Fırkası'nda mükerreat vermiş ve büyük vilayet delegesi oluvermiş! AKP zamanında da AKP'ye rey vermemesine rağmen cincanlığı sayesinde AKP'nin Tabip olan Reis muaviniyle işlerini gördürmüş. Halk Fırkası'nın adaletkar!! Haikikatperest!! Reis Beyi'ni de hiç sevmemesine ve zatıaline rey vermeyen ve hiç bir zaman vermeyecek olan mamafi Reis Beye de, Arı Fırkası'ndan tanışıklığı olan evkaş takımından  belediye vazifesi olan (mamafi iskandaki illegal durumlardan dolayı tekayüte ayrılmak zorunda kalan) cebbar allak kişinin sayesinde adaletkar!! Reis efendiyle arası düzelmiş. Karşılığını da kat kat almış. Belediyeye ait mahfellerin kira akçeleri fahiş derece artarken, akit yenilemelerde iki üç katı akçe istenirken bu zatı muhteremin mahfelinde adaletkar reis efendiyle ilişkilerinden dolayı pek bir artış olmamış!

Pes vallahi!! Dehenim açık kaldı. Bu zatı muhteremi tebrik etmek gerek. Her dönem iktidar siyasi fırkalı olup işlerini gördürüyor, gemisini yürütüyor ya siz ona bakın!

Eskiler boşuna dememiş, "Gemisini yürüten kaptan..." diye.

 

Adaletkar!!! Hakikatperest Reis Efendi, zatıalin, Kaan amcanı pek dinlemezsin. Mamafih, ayrıcalık tanıdığın o kişi zatıaline rey vermez! Bırak rey vermeyi, senin makamına göz dikip oradan seni indirmek ve oraya çok sevdiği Arı Fırkası'nda alemi siyaset yaptığı abisini oturtturmak için bir sürü film çevirirmiş dostlarımın kelamına göre bendenizden söylemesi...

Neşriyatıma son verirken kendini çok akıllı zanneden, her dönemin adamı olan allak zatı muhtereme bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Dimağıma takıldı, alemi siyaset yapmadığın siyasi fırka kaldı mı?

Halk Fırkası'na geçmekte çok aceleci davrandın! İYİ Fırka kuruldu, bekleyip bir bakıp orada da alemi siyaset yaptıktan sonra mükerreat verseydin, zatıalin açısından iyi etmiş olurdun evladım. Rahmetli babacığını, amcalarını, akrabayu talukatlarını yakinen tanırım. Senin ne işin var alemi siyasette? Gül gibi işin, aşın var. Onlara bak yeter. Haa ben; işim, aşım mahfelimin geleceği için alemi siyaset yapıyorum Kaan amca düşüncelerinde isen, diyeceğim yok! Yüce yaradan gönlüne göre versin o zaman..

 

Çok kıymetli okurlarım ve hemşerilerim, içinizde alemi siyaset yapmak isteyen veya alemi siyasete girecek olan varsa ki, pek tavsiye etmiyorum ahaliye hizmeti Hak'ka hizmet olarak gören yurttaşlar yapsın! Diğer menfaatperestlere de, Yüce Yaradan mevki makamlara gelmelerine fırsat vermesin.

Kalın sağlıcakla hayırlı üsbular. Allaha ısmarladık.

21 Aralık 2017 - Sayı 482

Bu makale 875 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci