MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Bir fotoğrafın düşündürdükleri...

05 Ocak 2018, 05:31

Kaan Tuğracı


Çok muhterem ahbaplarım, bu üsbu neşriyatıma bir tebrikatla başlamak istiyorum. Maatbuatımızın sahibi Yavuz Bey oğlum ve çok kıymetli refikası Özge hanımın dünya tatlısı Eylül kızımız dünyaya gözlerini açtı. Bendenizde bu arada üçüncüye dede oluyorum. Ben başta Yavuz Bey oğlumu ve hanım kızımızı canı gönülden tebrik ediyor, gözlerinden öpüyor, yavrularını sıhhatli, mutlu, huzurlu bir şekilde büyütmelerini yüce yaradandan niyaz ediyorum. Dedesi Foto Çetin'i ve babaannesi Sevil kızımı da ayrıyeten tebrik ediyor gözleri aydın olsun diyorum. Yavuz bey oğlum ve Özge hanım kızımızdan da küçük bir ricada bulunmak istiyorum. Melaikelerim izin vermediğinden şifahaneye ziyarete gidemedim.Eylül kızımızı kırk uçurmada Kaan dedesinin de mahfelini ziyaret etmeyi unutmamalarını zatıalilerinden rica ediyorum.

 

Çok kıymetli okuyucularım, 2017 senevatını uğurladığımız 2018 senevatının ilk günü Mudanya'mızda çok dümlus bir hava vardı. Son üsbularda sıhhatim el vermediği için ikametgahımdan pek dışarı adımımı atamıyorum. Bendenizi sevip sayan özleyen ahbaplarım ikametgahıma gelerek bendenizi rica minnet zar zor bana destek olarak dışarıya çıkardılar. Vasıtayla kordon boyuna indirdiler sağolsunlar. İyiki bendenizi dışarı çıkmaya ikna etmişler. Dizlerim kordon boyu sefası yapmama izin vermese de bol bol ciğerlerimize Mudanya'mızın meşhur iyotunu çekip dümlus havanın keyfini çıkardık. Bendenizi görerek yanıbaşıma sokulan yeni senevatımı kutlamak isteyen dost ve ahbaplarımla üzerinize afiyet kahvelerimizi yudumlayıp sohbet etme imkanı bulduk.

Hükümet partili dost ve ahbaplarım internet denen ander şeye dimağım hiç ermediği için sosyal medyaya dolaşan bir fotoğraf karesini bana gösteriverdiler. Buldurabilirsem bu fotoğrafı neşriyatıma iliştirivereceğim.

Bu fotoğrafta ilgimi çeken veyahut aksi olan bir durum mu var suallerinde bulundum. Bulunmaz olsaydım, hükümet partili dost ve ahbaplarım başladılar meşruhatlarda bulunmaya. Bendenizde fırkalı ahbaplarımın kelamlarını, hiç bir imlasına dokunmadan siz çok kıymetli okurlarımla muvazaa edeceğim.

Fotoğrafa bakıldığı zaman, orada bulanan  bazı zatı muhteremlerin oluverişi bakımından  çok manidar olmuş niye mi?? Hepimizin bıdaa sahibi olduğu üzere Hükümet Partisi Mudanya İlçe Reisliği seçimlerini evvel üsbularda gerçekleştirdi. O içtimada bulunması gerekenler eski ilçe reisleri, meclis azaları, siyasi fırka eski yöneticileri bir sürü etten püften abesiyat sürerek içtimaya katılmamışlar. Fotoğrafta bulunan bir çok zatı muhterem de davetli olmasına rağmen abilerinden aldıkları direktif yüzünden içtimaya katılmamışlar. Yeni ilçe Reisi Tabib Bey evladımın önceden beraber vazife yaptığı ve yeni idare kadrosunda yer vermediği bazı zatı muhteremlere tekrardan vazife vermediğinin, ne kadar doğru bir mükerreat olduğu hal ve hareketlerden açıkça anlaşılıyor. Gecesini gündüzüne katan her kelamında birlik beraberlik çağrısında bulunan genel reislerinin ve reisi cumhurlarının kelamlarını başta Mudanya Meclis sözcüsü, meclis azası ve kendilerine gönül vermiş sözde siyasi fırkalılar pek takmıyorlar, umurlarında değil galiba! Kendi hırs ve ihtirasları zatı hallerine bad şeyler siyasi fırkalarına zarar verici tutumlar sergilemesine sebep oluyor. Halbuki meclis sözcüsü, meclis azası senevatlardır Mudanya'mda hükümet partisinde reislik ve idarecilik yapmış bu zatı muhteremlerin alemi siyaset nasıl yapılır herkesten çok daha iyi biliyorlardır. İlçe reisliği seçimlerinde karşı karşıya gelen, arkalarından  birbirine olmadık sinkaflı kelamlarda bulunan reis adayları aynı masada kahvaltı ettiklerine göre  alemi siyaset nasıl yapılır konusunda bir hayli tecrübelidirler.

Hükümet partili dost ve ahbaplarım laflamalarına devam ediyorlar: "Kaan amca Mudanya'mızda malum belediye seçimini bazı dava arkadaşlarımızın siyasi ihtirasları, yanlış meclis azası tercihleri, genç, tecrübesiz  herkesin lakırdısına kulak asan, kendi düşüncesini uygulayamayan, yönlendirilen bir reis adayının beceriksizliği ve buna benzer bir çok bad aksi kaziyeden dolayı belediyeyi Halk Fırkası'na teslim ettik. Evvel üsbularda neşriyatında kalem çalmışsın, ellerin dert görmesin. O'cular bu'cular diye partimizi sınıflara ayırıyorlar. Daha çok yeni bir ilçe reisliği seçimi olmuş, taşlar yerine oturması lazımken, birlik beraberlik olması lazımken, siyasi ihtiraslarına hakim olamayan zatı muhteremler bu siyasi fırkada meclis azalığı, meclis sözcülüğü yapıyorlar. Kendi başlarına mükerreat tertip ederlerse, siyasi fırkada, herkes  o'cu bu'cu diye ayrılırsa siyasi fırkamız Mudanya'mda hiç bir zaman başarıya ulaşamaz" laflamalarında bulundular.

Evladım ne var bunda! Altı üstü bir kahvaltı..

"Kaan amca, her defasında hırsı aklının önüne geçen kişinin, aklı fikri hep afaretçe şeylere çalışıyor. Bu kahvaltıları ya mühim kongre süreci öncesi veyahutta ilçe reisliği seçimlerinde yönetime evkaş takımından idareci yerleştiremediyse hemen tepkisini koyuveriyorlar. İlçe içtimasına bahaneler sunarak katılmıyorlar. Himayesi altında bulunan avenesini hemen toplayıp, yemekli bir ictima düzenliyorlar. Aklı sıra kendilerine göre gövde gösterisi yapıyorlar. Bazı zatı muhteremler bu aferetçe tutumlarını daha evvelki Erdal Kaya ilçe reisi öncesinde ve sonrasında illegal bir şekilde yaptılar..."

Yapsınlar evladım. Bu zatı muhteremlerin niyeti afaretçe şeyler olup, amaçları halka hizmet olmayıp kendi çıkarları için alemi siyaset yapmaksa muhakkak büyük vilayet mükerreat vericileri bu durumu yakından takip ediyorlardır. Reisi cumhur nelerle uğraşırken Mudanya'mdaki bu evkaş takımı nelerle uğraşıyor? Çok yazık! Reis efendi, bir gösteri yaparsa tam yapar. Bir daha bunlar gösteri sahnesinden siliniverirler!

Neşriyatıma son verirken bir kaç kelam da, ilçe reisi Tabib Bey hakkında yapmak istiyorum. Hüviyetim 80'lere dayandı. Yolun sonuna yaklaştı. Mudanya'da doğup büyüdüm. Mudanya aşığı biriyim. Tabib Bey'le pek hasbihalimiz olmasa da zatı halini, akrabayu talukatını çok yakınen tanırım. Şahsıma münhasır AKP kurulduğundan beri, Mudanya'mda kurucu ilçe reisleri dahil böyle ilçe reisi ben görmedim. Yapıcı, herkesin derdiyle dertlenen, ahalinin aksi kaziyelerini çözüme kavuşturan; bakarız, ederiz diyerek geçiştirmeyen, kimsenin dimağıyla hareket etmeyen, herkese eşit mesafede olan (mamafih ara sıra Kaan amcasının önerilerine de kulak asmıyor amma velakin onlara da büyük vilayettekiler sağolsun kulak asıyorlar) başarılı bir ilçe reisi. Meyve veren ağaç taşlanır. Mudanya'mda ehli suklar ve ahali tarafından sevilen sayılan teveccüh gören nahiyelerde çok hoşça karşılanan bir ilçe reisinin, hükümet partisi bence kıymetini bilmesi lazım. Mudanya'mda bu evkaş takımının aferetçe tiyatrolarına kökten bir son verir. Köklerini kazırsanız göreceksiniz ki, Mudanya'da siyasi fırkanız açısından çok ama çok iyi yapmış olacaksınız. Önümüzdeki mahalli idareler seçimlerini elinizi kolunuzu sallayarak alacaksınız.

Bendenizden söylemesi gayrisini keyfiniz bilir kalın sağlıcakla hayırlı üsbular.

Bu makale 1084 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci