MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Siyaset kadrosu yetersiz olunca?

07 Şubat 2018, 16:42

Mehmet Aktoprak


Türkiye’de siyaset bu kadar yozlaşabilir mi?

Saçma sözler "Laf olsun torba dolsun" diyerek tiye alınırdı! Bugünlerde siyaset sahnesinde yaşanan sözler topluma mesaj olarak ne veriyor? Türk Ulusu olarak bu saçma sözlere gülüyor! Kimimiz ciddiye alarak alkışlıyoruz! Siyasetçilerin halen koltuk saltanatı bitmeyen bir arzu olarak, devam etmesine ön ayak olan seçmen kitlesi değil mi?

Siyaset bilimi çok önemlidir! Meclise gelen vekillerin çoğunlukla Ulusuna hizmet için yola iyi niyetle çıkmış; ilerleyen aylar ve yıllarda bu iyi niyet “Bencilliğe dönüşür!”  lider sultasını yıkamayan vekillerin “Milli İradeleri” olan Kuvay-ı Milliye ruhu meclise yansıyor mu? Türkiye’nin Orta Doğu Projesi ve Eş Başkanlığı ile başlayan bu projenin başımıza ördüğü ağı halen çözemedik! Dış politikanın yanlışlığını halen sürdüren Türkiye! Orta Doğu bataklığına tam olarak girdi!

KUVAY-I MİLLİYE RUHU TÜRK ULUSUNA AİTTİR...

Kuvay-ı Milliye, "Milli Kuvvetler" demektir. Milli Mücadele’deki Milis Kuvvetleri ve yerel direnişçileri ifade eder. Öncelikle Kuvay-ı Milliye Teşkilatı'nı Türk Ulusu kurmuştur. Kuvayı Milliye, toprakları işgal edilen, canına ve namusuna kast edilen, vatanı elinden alınmak istenen Türk Ulusunun direniş ruhudur. Bu ruh, hiçbir ulusun içinden çıkmasını sağlayan yaratıcılık ve ülke toprağına ve bayrağına olan bağlığıdır.

Siyasiler, topluma vermek istedikleri mesajı doğru verebilmelerini sağlayacak olan ulusunun, "tarih bilgisini” bilmeleri gerekir! Tarihi değerleri bilmeden atmak-tutmak gibi şahıslarına ait olan bilgileri yumurtladığı zaman, “Ulusu karşısında” tepki çeker! Yalan ve inkârla yapılan siyaset bir yere kadar sürer, sonrasında siyaset iflas eder! Kuvay-ı Milliye’nin önemi, Türk Ulusu'nun; sarayın veya başka birinin ağzına bakmadan kendi kaderini, kendi iradesini, kendi eline alma iradesinden kaynaklanır. Atatürk, Anadolu’ya geçtiğinde, kurulmuş olan dernekleri bir araya getirmiş ve “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir” diyerek TBMM’yi açtı. Bu ruh, “Milli hâkimiyet prensibi bir ruh halinde doğdu” Bu doğuşun sağladığı en önemli çatı “TBMM” dir. Bu kaynak 'Kuvay-ı Milliye Ruhu' idi...

BU RUHU ANLAMAYAN TOPLUM TÜRK ULUSU OLAMAZ!

Halen gerçek dışı olan, Türk Ulusu ile eş tutulmak istenilen “ÖSO” rumuzu nasıl bir Türk Ulusunun “Kuvay-ı Milliye” ruhunu nasıl temsil eder? Türk Ulusu, 16 devlet kurmayı başarmış ve Kurtuluş Savaşı vermiş, ulusun yanına getirilmek istenilen; bu paçavra kalıntıları yaptıkları hizmetlerine karşı aldıkları paralardan bahsedilmiyor!  Fransa ve İngiltere sömürgelerinde kurdukları askeri birlikleri, her savaşta kullandılar! Kurtuluş Savaşı'nda Müslüman askerler, Çanakkale’de ne işleri vardı? Bugün halen Orta Doğu’da yaşanan mezalim savaşı figüranları kimlerdir? Müslümanları, Müslümanlara kırdıran kapitalist ülkeler değil mi?

Arap ülkelerini yönetenler Müslümanlık adına ne yapıyorlar? Petrol paraları ile tarikatları yönetiyorlar? Ne yazık ki; Müslümanlık bu bağnaz toplumların sayesinde güç kaybediyor! Avrupa’da yaşayan Müslümanların bu çoğu Hristiyan olmaya başladı! Osmanlı zamanında Hristiyan çocuklarını “Devşirme” olarak Müslüman yaptığı gibi, bugün aynı uygulamayı Hristiyan aileleri, Müslüman çocuklarını evlat almalarının sonunda Hristiyanlaştırılmıyor mu? Türkiye’yi yönetmeye talip olan siyasiler, bu konuda ne yapıyor? Siyasilerin  yarattığı iki kutuplu, iktidar ve muhalefet!!! Ekmek dersine düşen fakirler ve bir eli balda olan zenginler!!!

 

HAFTANIN SÖZÜ: Siyasetçileri seçemiyoruz!!!  (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 1145 defa okunmuştur.

Suat Orunç Suat Orunç
Zor bir soruna kendimce küçük cevaplar
Perihan Dirican Perihan Dirican
Bin deyim, bir hikaye...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci