MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Allah'tan başkasına kulluk etmedik!

12 Nisan 2018, 15:18

Kaan Tuğracı


Çok kıymetli ahbaplarım evvel üsbularda Halk Fırkası'nın gerçekleştirdiği nahiye içtimasıyla neşriyatıma başlamak istiyorum. İçtimada bulunan Halk Fırkalı dost ve ahbaplarımın bendenizle muvazaa ettikleri bad aksi kaziyeleri siz çok kıymetli okurlarıma noktası, virgülüne dokunmadan meşruhatlarda bulunacağım.

Kıymetli okurlarım, Uğur Mumcu Kültür Mahfeli'nde Halk Fırkası'nca düzenlenen içtimada, adaletkar!! Hakikatperest!! Reis Bey'in  debdebesini fırkalılar dinlemek zorunda kalmışlar. Reis efendi çok mühim aksi kaziyeler başarmış gibi gönüldaşlarına besbes tıngırdamalarda bulunmuş. Sual cabet kısmında Halk Fırkalılar, adaletkar!! Reis Efendi'ye suallerde bulunmuşlar. Zatıali her zamanki gibi şirret tavrıyla cabetlerde bulunmuş.

Neredeyse, İnisiyatif Zümresi'nden bazı zatı muhteremlerle burun buruna gelecekmiş! Bir ara Kent Kurulu Reisiyle de girdiği dehen münakaşasında adaletkar!! Reis Efendi, kendini içtimadakilere ispatlamak için bıdaa kaynaklarını ifşa etmek zorunda kalmış! Bir aksi kaziye üzerine "Öyle değil mi Cenk" diye ispatta bulunmuş. O zatı muhterem ise Kent Kurulu Reisi'nin yeğeniymiş. Hülasa-i kelam, anlayacağınız, Cenk Turhan beyefendi, dayısıyla kendi arasında kelamlarda bulunan bir hassas aksi kaziyeyi yaranmak için Hakikatperest Efendi'ye içtimalarda bulunmuş. Reis efendinin yerinde olsam, bıdaa sahibi edindiğim yurttaşları ve kaynakları, kendimi aklamak için kati olarak ifşa etmem.

Bu hususta, Cenk Beyefendi'ye bir kaç kelam etmek istiyorum. Zatıalin, dayını, Belediye Reisi için yolda bırakmaya değer miydi? Fırkalı ahbaplarımın kelamına göre, Burgaz'da çay kahve yudumlanan mahfelin varmış. Nevbahar ayları da geliyor acaba o mahfelinle alakalı zatıalinin işleri mi var kelamları dolaşmıyor değil. Hüviyetin daha çok genç evladım. Bugün dayısını yolda bırakan, yarın reisini yolda bırakır. Sen bu dimağında meclis azası olamazsın! Zatıalinle kimse yola çıkmaz, benden söylemesi!

 

Çok değerli kadirşinas dostlarım, mahfelimde istirahat ederken, Mudanya'mızda çıkan matbuatlara gözlerimin neferi izin verdiği müddetçe bakmaya çalışıyorum. Son üsbularda gözüme bir şey ilişiverdi. Bende o aksi kaziyeyle alakalı hemen Yavuz Bey oğluma telefon çekiverdim. "Bizim matbuatımızda Halk Fırkalı belediyenin reklamları neden çıkmıyor, hayır olsun" sualinde bulundum. Yavuz Bey oğlumda, tebessümlü ses tonuyla, "Kaan amca ne sen sor, ne ben söyleyeyim. Çok mühim değil, herhangi bir sebep yok. Çıkmıyor" cabetlerinde bulunarak beni geçiştirmeye çalışsa da, bendenizin ısrarlarına daha fazla devam edemeyip başladı anlatmaya...

"Kaan amca, adaletkar!! Hakikatperest!!! Belediye reisi ve evkaş takımından yayın kısmına bakanlar, 'Reis Bey, Kaan amcanın neşriyatından rahatsız, oradaki havadislere takılabilir. Kaan amca neşriyatında kalem çalmaya devam ederse Halk Fırkalı Belediye sizlere manevi ve anlamlı günlerde reklam veremez' gibi talihsiz avave tıngırdamalarda bulundular. Yani, senin kalem çalmandan rahatsız olup, bendenizden zatıalinizin kalem çalmamanı istediler. Ben de, yazarların neşriyatlarına karışmadığımı, yorumlarının kendilerini bağladığını ifade etsem de bendenize inanmadılar..."

Bu kelamların üzerine Yavuz Bey oğlumdan, neşriyatımı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlayacağına dair söz aldım. Adaletkar!!! Hakikatperest!!! Sadık!! Belediye Reisi başta olmak üzere yanı başındaki havadisçiler ve evkaş takımının bu bölümleri iyi okumalarını istiyorum.

10 senevata yaklaşan bir sürede bu matbuatta kalem çalmaya başladığımda Yavuz Bey oğlumla oturup, konuştuk. "Bak oğlum; ben Halk Fırkalıyım. Havadislerde Halk Fırkası'na da, Hükümet Fırkası'na da, Türkeş'in fırkasına da, ahbablarınla, dostlarınla da havadis yapar, eleştirilerde bulunurum. Nalına da vururum, mıhına da. Zatıalin bu dostum, bu ehli suklarla veyahut belediyelerle iş yapıyorum diyerekten neşriyatımda kalem oynatıp veyahut yayınlamazsan kati suretle ben bir daha kalem çalmam" dedim. Sağolsun Yavuz Bey oğlum, "Kaan amca olur mu öyle şey, katiyen en ufak bir şüphen olmasın. Ne kalem çalarsan hiç bir değişikliğe uğramadan yayınlarım" dedi mamafih, benim gözümden kaçan ufak tefek rötuşları yapmıyor da değil! Şimdi Yavuz Bey oğluma, kalem çaldığım neşriyatlardan dolayı gönül koyan, zatı muhteremleri işitiyorum. O zatı muhteremler, ehli suklar ve reisler bu neşriyatımı gözlerinden iyice geçirsinler.

Bizim matbuatımız sizlerden önce de yayın hayatına devam ediyordu, sonra da inşallah devam edecek. Yavuz Bey oğlumun ve matbuatta çalışanların rızkını ne reisler, ne ehli suklar veriyor! Yüce yaradana şükürler olsun. Bizler inanmış kimseler olarak Allah'tan başkasına kulluk etmedik, el açmadık. Rabbim de el açtırmasın!

Unutmayalım ki, o makamlar kimseye baki değil.

Kıymetli okurlarım; ne idim, ne oldum, ne olacağım! Bu üçlüyü sakın unutmayalım.

Kalın sağlıcakla, hayırlı üsbular.

Bu makale 656 defa okunmuştur.

Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
2019 yerel seçimi ne zaman bitecek?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Çok büyük reyim var tıngırdamaları
Efraim Pala Efraim Pala
Oyunu sayamayan ülke, Türkiye!
Perihan Dirican Perihan Dirican
Kapı açık arkanı dön ve çık
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hayyam Antolojisi'nden alıntılar
Yavuz Başar Yavuz Başar
Timsah nefes alamıyor
Metin Sezgin Metin Sezgin
Türk Milletinin kurtuluşu
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Ulaşımı zorlaştıran tel örgüler kaldırılsın
Cihan Öztürk Cihan Öztürk
Yerel seçimler yaklaşırken
Emin Küçük Emin Küçük
Gençlere Bağ-Kur desteği
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 18/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/04/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/03/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/03/2019

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/03/2019

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci