MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Ahali, Büyük Vilayet ve sorunlar...

05 Temmuz 2018, 19:02

Kaan Tuğracı


Pek muhterem dost ve ahbaplarım, bu üsbu, geçen üsbu neşriyatımda kalem çaldığım reyler sonrası ahalinin mesajıyla ilgili Mudanya'mdaki fırkaları anlatmaya devam edecektim.

Mamafih evvel üsbu sonu (Mevlam eksikliklerini göstermesin) bazı dostlarım bendenizi ve sevgili zevcemi mahfelimizden alarak gezmeye götürdüler. Dümlus havanın keyfini, zevcemle doyasıya çıkardık. Mevla'm, onlardan razı olsun. Ortam güzel, dostlar menfaatsiz olunca laflamalarımız bir o kadar daha keyifli oldu. Uzun uzadıya seyr-ü sefa yapıp üzerinize afiyet yemeklerimizi yedik, kahvelerimizi yudumladık. Mudanya'mdaki Büyük Vilayet Belediyesi'nin düzenleyerek yeniden ahalinin hizmetine açılan kordon boyunda iyot kokusunu bol bol ciğerlerimize çekip, oksijen depolamaya çalıştık. Bundan mütevellit, bu seyr-ü sefa esnasında gözüme takılanlar ile ahbaplarımın Büyük Vilayet Belediyesi'ne serzenişlerini içeren hususlarla ilgili kalem çalmayı yerinde buldum.

Henüz üzerinden çok zaman geçmese de, ucuza kaçan malzemelerden ötürü olsa gerek, kordon boyunun bazı bölümlerinin kullanışsız hale geldiğini gözlemledim. Bir yandan seyyarların işgalinde olan kordon boyunda belirli güzergahlardaki büfelerin işgalleri de eklendiğine tanık oldum. Yolları ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcı vasıtaları yetmezmiş gibi kordon boyundaki yeni esnaf barakalarının sahipleri, barakalarının sınırlarını aşarak, kamusal alanları masa, sandalye ve tentelerle örtmeye başlamışlar. Bu başıboşluğu doğrusu hiç tasvip etmedim .

Büyük Vilayet Belediyesi'nin şehr-i emininden öncelikli ricam, zabıta-i belediyesinin denetiminde olan kordon boyunda muntazaman yapacakları kontrollerle, illegal işgal ve uygulamalara son vermesidir. Mütemadiyen; yaya bandındaki ucuza kaçılan malzemelerin kontrolünü yapmayan belediye uhdesindeki mühendis-i mahirler (!) ile alakalı cezai müeyyideleri uygulayarak, kordon boyunda onarılması gereken mekanlara da gereken pansumanları bir an evvel yapmalıdır.

Bir başka aksi kaziye de, Demirhane'de bulunan dolgu alanı diye bilinen bazaarın olduğu alanda daha önce bila bedel olan vasıta parkının akçeli hale gelmesiyle alakalı.. Seyr-ü sefa esnasında ahalinin ve ahbaplarımın serzenişlerini işittim. O muhite balık yemek yada bazaara alışveriş için aracınızla gittiğinizde, Büyük Vilayet Belediyesi'nin taşımacılık ticarethanesine vasıta parkıyla ilgili ücreti vermeden duramıyorsunuz. Ahali bu hususa oldukça tepkili.

Hülasa-i kelam, Büyük Vilayet Belediyesi'nin şehr-i emininin sadece Mudanya'mı değil, merkezde yaşayan ve Mudanya'ma üsbu sonlarında uğramadan rahat etmeyen ahalinin de sorunu olan bu meselelere ivedi çözümler getireceğini umuyorum.

Göstereceği gayret ve çaba için de şimdiden zatıaline şekr-ügüzarlarımı iletiyorum. Kalın sağlıcakla..

Bu makale 266 defa okunmuştur.

Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
AKP ellerini ovuşturmuş Halk Fırkası'nı bekliyor
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Demokrasinin olduğu yerde sesler hür çıkar...
Efraim Pala Efraim Pala
Tek çaremiz üretim yapmak
Metin Sezgin Metin Sezgin
Tarih yazmak tarih yapmak kadar mühim
Yavuz Başar Yavuz Başar
Bursaspor ateş hattında
Tevhide Türken Tevhide Türken
Patronun emri
Cihan Öztürk Cihan Öztürk
Yerel seçimler yaklaşırken
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
BUDO!
Emin Küçük Emin Küçük
Gençlere Bağ-Kur desteği
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 15/11/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 08/11/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 01/11/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/10/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/10/2018

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/10/2018

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci