MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Mudanya'nın trafik sorunu çözülmeli!

07 Ağustos 2018, 10:56

Mehmet Aktoprak


Nasıl çözülecek?

Nasıl çözülebilir?

Bakış acıları değişik olsa bile, birlikte çözüm üretilebilir!

Büyükşehir Belediyesi konuya ayrı bir bakışı var… Mudanya Belediyesi’nin de bu konuda bakışı değişik olması, konunun uzamasına neden oluyor! Her konuda olduğu gibi bu konuda da, patron Büyükşehir bir trafik projesi sunuyor. Hâlbuki! İki belediyenin trafik yetkilileri bir araya gelerek, bir çalışma yapmalı ve bir komisyon kurulması sağlandıktan sonra; trafik güzergâhı sağlıklı bir biçimde ele alınmalıdır! Hizmet etmek için kavgaya neden olacak, tartışmaların içinde olmadan; çalışmaları sürdürmek için diyalog yolu açık olmak üzere sorunu çözmek hem demokrasi açısından bir örnek olur! Hem de iktidar ve muhalefet belediyenin Mudanya’nın sosyal açıdan ihtiyaç duyduğu “trafik sorunu” örnek bir tavırla çözüme kavuşur.

İki Belediye Başkanı bir araya gelmeli.  Bu sorunu ilk önce kendi aralarında çözmeli ve hikâyeye dönen Mudanya trafik sorunu çözümlemelidir. Gerekli siyasi anlayış ve diyalog içinde çözümlenmesi her zaman mümkün olur!

Bursa Büyükşehir’in iktidar partisine ait olması ve Mudanya’nın muhalefet partisine ait olması neyi değiştirir? Belediye başkanları hizmet vermek için o makamlara gelmiş ve halkın huzurunu ve sosyal yaşamını yükseltmek için çalışmalarını göstergesi olan yapılan hizmetleridir. Modern belediyecilik anlayışında “partime oy vermeyene hizmet yok!” diyebilir misiniz?  Bugün Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Büyükerşen, hangi siyasi görüşte olursa olsun, hizmet anlayışını Eskişehir’in her yerine yaymış ve hizmetini götürmüş, halkını sevdiği bir başkan olarak ortaya çıkıyor ve beğeniliyor. Bugünkü, Eskişehir’in modern bir kentleşmesini sağlayan belediyenin hizmet  anlayışı ile halkın tercihi olan Sayın Büyükerşen görülüyor.

Sizler! Birliğinizi ve dirliğinizi ortaya koymalı ve seçilmiş belediye başkanı olarak; Mudanya’nın uzun yıllar ihmal edilmiş olan “trafik güzergâhını" çözmek göreviniz olmalıdır. Partilerin siyasi birliği ve dirliğini sağlayan siyasi görüşleri ne olursa olsun; toplumsal hizmet anlayışı içinde iktidar-muhalefet partilerin mecliste yasalar geçirmek için birlikte hareket etmeleri söz konusu olmuyor mu? Mudanya’nın çok önemli olan “trafik güzergâhı” çözmek için elbirliği içinde hareket ederek, çözmek için Büyükşehir Belediyesi ve Mudanya Belediyesi bu konuda anlaşmalı.

İktidar-muhalefet anlaşma örneğini ortaya koymaları sayesinde; örnek bir belediye hizmeti olarak, seçmene doğru bir mesaj vermeleri açısından ve çalışma kültürü açısından çok önemli olduğu kadar da, siyaset açısından çağ atlamış olursunuz!

Başkanlar! Bu konuda siyasi gömleğinizi bir kenara bırakın. Kangren olan bu trafik keşmekeşliğine son verin. Siyaset sahnesinde çözücü ve diyalog konusunda anlaşan iki belediye başkanı olarak seçmenin karşısına görevinizi yapmış ve sorunu çözmüş, belediye başkanı olarak göğsünüzü gererek, oy isteminize saygı duyarız!

 

HAFTANIN DÜŞÜNCESİ:

Trafik konusunu konuşarak değil, bir araya gelerek çözümlemek daha akıllı olur! Her yaz sezonunda cadde ve sokaklarda park yapan otomobillerin yaşattığı bu çirkin görüntüyü elbirliği ile son verilmelidir! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 926 defa okunmuştur.

Suat Orunç Suat Orunç
Zor bir soruna kendimce küçük cevaplar
Perihan Dirican Perihan Dirican
Bin deyim, bir hikaye...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci