MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

Laf değil! İcraat yapalım!

30 Ağustos 2018, 18:35

Mehmet Aktoprak


Konuşarak icraat yapmak sadece; Türk siyasetçilerine ait olduğu söylenir! Yetki tarifi yapılması bile; sorunu çözmeye yeterli değil. Siyasetçiler, bu durumu bilmelerine sorunu daha da "çıkmaz sokağa" girmeye çanak tutuyor!  Yetki benim, diyen Büyükşehir Belediyesi, uzun zamandan beri; Büyükşehir Belediyesi'ni yöneten AKP yönetimi; iş kızışınca "yetkili olduğunu" ve merkez belediyelerin patronu olduğunu açıklıyor(!) O zaman, Büyükşehir Belediyesi neden yetkisini kullanmıyor? Sadece, siyasi dalaşma yaratmak için mi?

Siyasi arenada karşılıklı şov yaparak; olayı abartarak, söz şamatasıyla işi sulandırmak; ne getirir ve ne götürü, meselesi mi? Meselenin özünde, trafik sorununa Mudanya Belediyesi köklü çözüm için "UKOME" den izin isteyince; siyasi dalaşma ortaya çıktı. Mudanya Belediyesi köklü çözümü çözmek için göreve hazır olduklarını ve  en iyi şekilde trafik sorununu yaşayan belediye olarak; çözmeye hazır olduğunu hatırlatması ile başlayan "yetki" dalaşması patladı.

HER DÖNEM TRAFİK, YAZ SEZONUNDA PATLAR…

Her yaz sezonunda başlayan trafik canavarı sayesinde Mudanya'nın cadde ve sokaklarına sağa ve sola park yapılınca; ortaya çıkan çirkin görüntüyü çözenlere saygılar sunalım(!)  Günlük çözümler ile sorunu çözümsüzleştirmek isteniliyor? Köklü çözüm için yapılması gereken istimlâk olmak üzere; yapılması gereken "ağrılı ameliyatı" çekinmeden yapmaya hazır mısınız? İlk önce İskele Meydanı'nı rahatlatmak için de, BUDO iskelesini balıkçıların bulunduğu yere taşıyarak, bu geniş alanı kullanmak "maden alanı" ve buradan iniş-çıkış yolu (eski Bademli) olarak düşünülmeli!

Eski Mudanya-Bursa yolu tek yönlüydü… Siyasi irade, eski mezarlığı kaldırdı. Mezarlık kaldırıldı ve trafik çift yönlü akmaya başladı. Bilmeyenlere bir örnekleme verdim!

SİYASET İYİ HİZMETTİR!

2 Ağustos 2018 Perşembe günü yayınlanan "Mudanya'nın trafik sorunu çözülmeli" yaptığım yorum ve anlatımımdan alacağım kesintilerle konuya açıklık getirmek istiyorum.

"Hâlbuki! İki belediyenin trafik yetkilileri bir araya gelerek bir 'Trafik Çalışma Komisyonu'  kurarak işe başlamaları sayesinde ilk girişim başlar ve en sonunda iki belediye başkanlarına hazırlanan taslak üzerinde brifing verilir en son eklemeler ve çıkarmalara verilerek, trafik yol güzergâhı belirlenmiş olur. Gerisi teferruat olur!"

Büyükşehir Belediye Meclisi'ne, Mudanya trafik planı için verilen önergeler olmuyor mu? Görüşülmüyor mu? İki belediyenin trafik sorunun çözmesi siyasi bir örnek olurdu.  Modern belediye hizmetinde, partime oy vermeyene hizmet yok diyebilir misiniz?

GÜNDÜZLERİ CADDELERE PARK YAPMAK YASAK!

Çözüm olarak gündüz için; bu çirkin görüntüyü makyajla kapatmak ne kadar doğru ise; kesin çözümde o kadar doğrudur! Gece olunca; aynı hamam-aynı tas devam eder… Mudanya uzun seneler bu trafik sıkıntısının çözülmesini beklerken; siyasi çekişme ve dalaşmaya gerek var mı? Birliğin ve dirliğimizin bekası için siyaset bir kenara bırakılıp, beraberce sorunu çözmenin çalışmasını hep birlikte yapma savaşını verelim! Büyükşehir Belediyesi  "trafik sorununu"  köklü çözüm ile çözecekse; başlasın! Gelecek yaz tek numaralar, trafiğe çıkmasın! Demek kadar saçma bir çözüm olamaz" demişiz!

Daha sonrasında; trafik konusunu akıl birliği içinde; köklü çözümlemeye var mısınız, yok musunuz? diyerek, konuyu iki başkanın sağduyularına bırakalım!

Bu makale 873 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Bin deyim, bir hikaye...
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Seçemeyen seçmen
Metin Aytürk Metin Aytürk
Belediye ne iş yapar?
Efraim Pala Efraim Pala
Emeklilerimizin sesini duyun artık!
Metin Sezgin Metin Sezgin
Bir Cumhuriyet Yargıcı'nın ardından... (2)
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Din anlayışı ile politik kimlik
Tevhide Türken Tevhide Türken
Hacı Bektaş-ı Veli (2)
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Soğan!
Suat Orunç Suat Orunç
İçimizdeki ses vicdan-dan gelir...
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 02/07/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 25/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 18/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 11/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 04/06/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci