MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Mehmet Aktoprak

2019 yerel seçimi ne zaman bitecek?

18 Nisan 2019, 16:53

Mehmet Aktoprak


Bursa Büyükşehir Belediyesi seçimini yüzde 49 oy oranı ile Ak Parti'li Alinur Aktaş’ın kazandığı, İl Seçim Kurulu'nun verdiği mazbata ile kesinleşmiş görülüyor! İtirazın sonucu ne olur derseniz(!)  şu ana kadar ortaya çıkan herhangi bir değişim olacağına dair bir bilgi yok! CHP adayı Mustafa Bozbey yüzde 47 oranında oy topladı. Seçim sonucunda Ak Parti'nin İstanbul ve CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaptığı itirazlar var! İstanbul’da yapılan sandık sayımlarında halen İmamoğlu önde görülüyor. Bursa’da şimdilik hiçbir gelişme yok!

2019 YEREL SEÇİM NE ZAMAN BİTECEK?

Bu soruya cevap arayalım. Ak Partili Ali Nur Aktaş, aldığı  yüzde 49 oy oranı ile başkan oldu… Bozbey’in aldığı oy oranı yüzde 47. Şimdilik masada duruyor. Aradaki 3 puan hesabını İl Seçim Kurulu nasıl çözecek? Bu denklemi çözmek için İl Seçim Kurulu'nun mazbatayı vermesiyle sonucu açıklamış olmuyor mu? Denildiği gibi, "Atı alan Bursa’yı geçti" …  Ak Parti'nin siyasi oyları oynak olunca(!) seçimi kazanma şansları daha çoğalıyor! CHP adayının 2023 yerel seçimini beklemesi gerekebilir!

Bursa’nın siyasi iradesi her seçimde sağ ve muhafazakâr oyların hâkimiyeti altında olduğunu söylemek yanlış olmaz! Sol veya sosyalist adayların kazandığı yerel bir seçim olduğunu hatırlamıyorum! İki dönem CHP adayının Mudanya’da kazanması sürpriz bir sonuç olabilir mi?

Bu seçimde CHP’nin adayları Mudanya’da Hayri Türkyılmaz’ın yüzde 53, Gemlik’te Mehmet Sertaslan yüzde 47 ve Nilüfer’de Turgay Erdem yüzde 61 oy potansiyeli göz ardı edilemez…  CHP’li adayların 5 yıllık hizmet performansının yüksek çıkması halinde Ak Parti'nin elinde bulunan merkez ilçe belediyelerin değişimi mümkün olabilir! Büyükorhan Belediyesi 2014 seçiminde MHP’li adayın yüzde 56 oy alarak seçilmişti. 2019 seçiminde Ak Parti adayı olan Ahmet Korkmaz yüzde 65 oyla seçimi kazandı. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi çoğunluğu Ak Parti'nin elinde. Ak Parti'nin merkez belediye sayısı 13, CHP’nin üç ve MHP bir belediyeyi kazandı! İlçe belediye başkanları büyük şehir meclisinde asil üye olduklarını söyleyelim.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ'NDE AK PARTİ ÜYELERİ ÇOĞUNLUKTA!..

Ak Parti'lilerin her zaman savundukları meclis çoğunluğu elimizde, her istediğimizi yaparız derlerse(!) sadece kendi belediyelerine hizmeti aktarırlarsa; gelecek yerel seçimde kaybedecekleri belediye sayısında kayıpları olabilir! 2023 yerel seçimde 13 belediye başkanlığını almaları mümkün olabilecek mi? Her seçimde Ak Parti oylarında erime başladı… Bursa seçim bölgesinde şimdilik oylarında düşüş görülmüyor! Ak Parti'nin İstanbul belediye seçiminin sonucu CHP adayı Ekrem İmamoğlu kazandığında Ak Parti'de taşların yerinden oynamayacağını söylememiz mümkün mü?

Siyasi dolapların bir gün değişeceğini unutan üst akılların sonu olabilir? Türk siyasetçilerinin siyaset ilminden ders almamalarının yarattığı siyasi ders sonucunda Türk siyasi hayatından silinen birçok siyasilerin olduğunu söylemek doğru bir tespit olur! Türk ulusunun ihtiyacı olan siyasi düşüncenin yanında olanların uzun bir dönem siyaset sahnesinde olmasını hatırlatalım!

Mudanya, sosyal demokratların yoğunluğunun olduğu merkez ilçe.. Bu yerel seçimde başkan olarak Hayri Türkyılmaz’a 5 yıllık daha çalışma şansını verdi! CHP’li başkanların Mudanya’da Türkyılmaz, Gemlik’te Mehmet Sertaslan ve Nilüfer’de Turgay Erdem’in 5 yıllık çalışmalarının ortaya koyacağı çalışmalarının halka vereceği özgüven ile sosyal hayata katacakları üretkenlik çok önemlidir! Unutulmamalı! Bu yerel seçimde CHP’nin ortaya koyduğu özgüvenli çalışmanın sonucunda seçmen üzerinde bırakılan özgüvenin devam ettirilmesi sağlayacak olan CHP’li başkanların çalışmalarıdır!

 

HAFTANIN SÖZÜ:  CHP, seçmenin üzerindeki özgüveni arttırıcı çalışmalara devam etmelidir! Artık, özgüveni çalışmalarıyla halka inandıracak olan CHP'li başkanlardır!!! (Mehmet AKTOPRAK)

Bu makale 587 defa okunmuştur.

600 sayımızı e-gazete formatına okumak için tıklayın
Perihan Dirican Perihan Dirican
Beterin beteri var
Metin Aytürk Metin Aytürk
İşgal, Talan, Göz Yumma!...
Efraim Pala Efraim Pala
Şanlı Türk Milleti
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Zehir solumak istemiyoruz!
Tevhide Türken Tevhide Türken
Görmediğim şeye inanmam
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
Başı H, sonu T!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Fitneye susmak fitnedir
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Mudanya Müzeler Kenti olmalıdır
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hoşgeldin Halaskarım! (3)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 21/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 14/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 07/05/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

İMSAKİYE 2020

İMSAKİYE 2020

MUDANYA Gazetesi - 23/04/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci