MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Umarım şapkalar önünüzdedir!

18 Temmuz 2019, 18:50

Kaan Tuğracı


Pek kıymetli dost ve ahbaplarım, bir çoğumuzun bıdaa sahibi olduğu gibi evvel üsbularda Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği vilayette, Mahalli İdareler Seçimi yapılan itirazlar neticesinde tekrar edildi.

Halk Fırkası seçimi, ezici çoğunlukla kazandı. Hak edenin hakkını siz Ali Cengiz oyunları oynayarak teslim etmezseniz, İstanbul'da yaşayan ahali, mağdurun hakkını tastamam geride hiç bir şaibe bırakmadan teslim eder! Bu Mahalli İdareler Seçimi'nden anlaşıldığı üzere; ahalin verdiği reylere saygılı olmak, seçim sonucunu  anlayışla karşılamak gerektiğini bir kez daha anlamış olduk. İstanbul'u kaybeden hükümet fırkası, umarım şapkasını önüne koyup etraflıca, iyisiyle-kötüsüyle kendilerini sual ederler.

Genel reislerinin Mahalli İdareler Seçimleri'nden önce renkli ekranlarda ahaliye kelamlarda bulunduğu gibi, "Yurttaşların gönlünü almamız lazım. Adaletli olmamız lazım...". Demek ki İstanbul'da ahalinin gönlünü almaktan çok, gönlünü kırmışlar ki,  sonuç; hükümet fırkası açısından hüsran oldu!

*

Çok kıymetli okurlarım ve hemşerilerim, gelelim şimdi Mudanya'mızdaki hükümet fırkasında son üsbularda cereyan eden bad aksi kaziyeye...

Neşriyatıma ihtimam gösteren okurlarım anımsayacaklardır. Hükümet Fırkası'nın Genel Reisi, Reis-i Cumhurumuz, siyasi fırkasının belediye reisi ve meclis azalarını belirlerken ehliyet, liyakat, sadakat, adalet ve tevazu gibi hususlara çok dikkat edilmesini, bu esaslara dayanan, bu karakterde olan zat-ı muhteremlere vazife, makam verilmesini, gönüldaşlarına ve kurmaylarına mükerreat vericilere, "bu kriterlerde adayları belirleyin" laflamalarında bulunmuştu. Mamafih bizim Mudanya'da veyahut Mudanya'mızla ilgili büyük vilayetteki mükerreat vericiler, bu Reis-i Cumhur'un kelamlarını işitmemiş veyahut işine gelmemiş olacak ki evlere şenlik meclis azası listesi ve kendine buyruk hareket eden, kimseyi dinlemeyen belediye reisi adayı gösterdiler. Akıbet; malumunuz ortada!

Çok kadirşinas dost ve ahbaplarım, sahici hükümet fırkalı bir ahbabımın; Mudanya'mızdaki Hükümet Fırkası'nda cereyan eden, bendenizle meşruhatlarda bulunduğu, aksi kaziyeleri noktasına virgülüne dokunmadan siz çok kıymetli okurlarımla muvazaa edeceğim.

Hükümet Fırkası'nın Kadın Kolları Reisi ve çiçeği burnundaki meclis azasının kocası, sosyal medyada Reis-i Cumhurumuz ve Hükümet Fırkasıyla ilgili bad ve hoş olmayan paylaşımlar yüzünden Kadın Kolları Reisliği'nden istifa etmiş, mamafih meclis azalığından istifa etmemiş!

Hükümet fırkalı ahbaplarımın kelamına göre, bu meclis azasının arkasında büyük vilayetten destekçileri varmış! "Kadın Kolları Reisliği'nden istifa et, meclis azalığı devam etse de olur" gibilerden zatıalilerine telkinlerde bulunuyorlarmış. Bu zatı muhterem ise büyük vilayetin hükümet fırkasının bir biriminde reislik  yapıyormuş. Reis-i Cumhurumuz ve genel reisleri vilayetimize ziyarete geldiğinde, büyük vilayetteki bu hanım kızımız soluğu Reis-i Cumhur'un yanında alıyormuş.

En iyisi mi siz, sahici hükümet fırkalıya yakışır şekilde davranın!

Mamafih Reis-i Cumhur, siyasi fırkaya ihanet ettiğinize dair bu vakaları bir işitirse, siyasi fırkadan topunuzun kökünü kazır!

Bendenizden kalem çalması. Gayrisini keyfiniz bilir. Kalın sağlıcakla, hayırlı üsbular.

Bu makale 290 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci