MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Kaan Tuğracı

Reis-i Cumhur'un ardından Mudanya'mız

08 Ağustos 2019, 23:15

Kaan Tuğracı


Çok kıymetli dost ve ahbaplarım, hepimizin bıdaa sahibi olduğu üzere evvel üsbu sonu vilayetimizde Reis-i Cumhurumuz'u ağırladık. Yeni yapılan vilayet şifahanesinin ve İstanbul–İzmir cerecesinin açılış merasimleri için vilayetimize gelen Reis-i Cumhur, akşamında da Merinos'taki mahfelde fırkalılarla buluşup, içtimada gönüldaşlarıyla hasret giderdi.

Bu üsbukü yazımda, bu içtimada hali hazır bulunan sahici hükümet fırkalıların bendenizle bulunduğu istişaredeki dikkat buyurduğu meşruhatları neşretmeye çalışacağım. Vilayetimize geldiği dakikadan itibaren  ashabı ruh hali bir hayli yüksek olan Reis-i Cumhurumuz, ahalinin hizmetine giren cereceyi vasıtasıyla test ederken cerece üzerinde hanımları görüp, vasıtasını durdurarak onlarla laflamalarda bulunup, çay ikramında bulunmuş. Merasimlerde çocukların gönlünü hoş edip gönüllerde taht kurmayı sürdürmüş. Gönüldaşları ve ahalinin dertleriyle yakından ilgilenip problemlerin çözümü için kurmaylarına talimat vermiş. Amid olan bir çocuğun şifa bulması için gerekli ilaçların temini için ne gerekiyorsa yapın direktifini yanı başında bulunan şifa nazırını bizzat çağırarak iletivermiş. Alacağı ilaçlarla şifa bulacağını uman evladü ıyal mutluluktan Reis-i Cumhur'a çokça duada bulunup şekrügüzarlarını sunmuş. Ahbaplarım, içtimada fırkalıların reisleriyle poz vererek özlem gidermişler. Sahici hükümet fırkalı dost ve ahbaplarımın bendenize gösterdiği bazı fotoğraflardaki pozlar, dikkatimi çekti. Mudanya'mın siyasi fırka reisi hanım kızımız, Reis-i Cumhur'la poz poz fotolar çekinip internet denen ander şeye yükleyivermiş (Şu anderden bir anlayıversem bendenizde açacağım bir azalık mamafih dimağım ermiyor). Reis Hanım kızımızın hali siyasi fırkalıların gözünden kaçmamış! Yüzünden tebessümler eksik olmayan nahiye reisi hanım kızımız, Reis-i Cumhur'a methiyelerle yolunda canını feda edebileceği kelamlarında bulunmuş

Yüksek müsaadelerine sığınarak hanım kızımıza bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.

Reis-i Cumhur'u görünce nasıl ahazz olduysan, Mudanya'mdaki sahici fırkalıların kar çamur, gece-gündüz demeden gönül bağınız olduğu siyasi fırkanız için koşturan gönüldaşlarının ve ahalinin çözüme kavuşmayı bekleyen işlerinde de yardımcı olur. Onlarıda ahazz edersen zatıalin ve siyasi fırkan için iyi etmiş olursun. Zatıalin, o ahalinin dertleriyle dertlenip çözüme kavuştur ki onlarda zatıaline methiyeler düzsünler. Hayır dualarında bulunsunlar. Telefonlarını açamıyorsan daha sonra dönmelisin.

İşittiğime göre, ikiz evlat dünyaya getirmek için gün sayıyormuşsun. Yüce yaradan kazasız belasız yavrularına kavuşmayı nasip etsin. Bu halinden dolayı fırkanın ve ahalinin aksi kaziyelerine yetişemiyor, ihmal edip fırkalıları gücendiriyorsan nahiye reisliğini hem zatıalin, hem de fırkanın iyiliği için bırakmalısın. Bu vesileyle zatıalin hem sıhhatli bir dönem geçirip yavrularına kavuşursun, siyasi fırkalıların da aksi kaziyeleri çözüme kavuşmayıp zatıaline kızıp fırkana gönül koymazlar.

Sahici hükümet fırkalılar derler ki; "Kaan amca her üsbu gerçekleştirdiğimiz olağan içtimamıza nahiye reisimiz, sağlık sorunlarını bahane gösterip katılım sağlamıyor. Mamafih Reis-i Cumhurumuz gelince sağlık sorunlarını unutup sıhhati bir anda yerine gelip güneşin altında karşılamaya koştu. Aynı azim ve gayreti  siyasi fırkamızın Mudanya'daki çalışmalarında da göstermesini istiyoruz.  Nahiye reisinin, siyasi fırkamızdaki her üsbu yaptığımız içtimaya çoğu kez katılmadığını, sahici fırkalıların dertleriyle dertlenmediğini, içtimalarda fırkalıların gönlünü kırdığını ve bir çok dava arkadaşıyla kırgın olduğu gibi iğneleyici laflarla somurtkan durduğunu Reis-i Cumhurumuz işitirse zatıaline nasıl methiyeler düzer orası da muamma?..."

 

Büyük vilayetin hükümet fırkasının reisine de buradan seslenmek istiyorum. Mudanya'mızda siyasi fırkanız dahada kan kaybetmek istemiyorsa biran evvel Mudanya'yı ele almalısınız. 

Çok değerli kadirşinas dost ve ahbaplarım, malumunuz önümüzdeki üsbu sonu Kurban Bayramı. Hüviyeti bendeniz gibi 80'lerde olanlar sağlık sorunları olanlar Tabip Bey'in zatıalinizle ilgili direktiflerini kulak arkası edip, kavurmaları ve tatlıları höpür höpür götürüp, soluğu şifahanede alıp bizleri de üzmeyin. Az ama, sık atıştırın. Tatlı yerine meyve yiyin. Bu vesileyle başta Mudanyalı hemşerilerim olmak üzere tüm dost ve ahbaplarımın mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hepinizi gözlerinden öper, hayırlı bayramlar dilerim.

Bu makale 463 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Alengirli
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
Muaviye ile Emevi siyaset dönemini yaşamak!
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Ehli zillet
Efraim Pala Efraim Pala
Mudanya'da Akşener rüzgârı
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Tutkulu liderler -2
Metin Sezgin Metin Sezgin
Hak tecelli eyleyince
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 13/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 06/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 30/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 23/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 16/01/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci