MUDANYA Gazetesi | www.mudanyagazetesi.com
Efraim Pala

İYİ Parti'de Hatipoğlu dönemi

19 Mart 2020, 16:30

Efraim Pala


İYİ Parti Genel Merkezi'nin almış olduğu karar ile Bursa ili ve ilçelerinde parti bünyelerinde kongrelerin yapılması planlanmıştı. Bu amaçla Mudanya’da 19 Ocak 2020 günü yapılan delege seçimleri ile kongre heyecanı başladı.

15 Mart 2020 günü Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde yapılan İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı seçimlerine, atanmış mevcut başkan Nuran Piliçer ile yeni aday olan Hüseyin Hatipoğlu katıldı.

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Kamil Erozan, kongrenin divan başkanlığını yaptı. Saygı duruşu ve büyük bir coşku ile İstiklal Marşı okundu. Erozan’ın yaptığı açılışta her iki adayı temsilen delegelerden birer temsilciye söz verildi. Delegelerin yapmış oldukları konuşmalardan sonra ilçe başkan adayları söz aldı.

Mudanya’da İYİ Parti'nin 2. Olağan Genel Kurulu'nda ilk aday olarak Hüseyin Hatipoğlu söz aldı. Konuşmasına Suriye İdlip'te şehit olan Mehmetçiklerimizi anarak başladı. Bugüne kadar fedakârca görev yapan kurucu ilçe başkanı Fehim Çaptık, sonrasında Osman Özbay ve Nuran Piliçer’e bu güne kadar yapmış oldukları hizmetler için teşekkür etti. Mudanya’da İyilik hareketini yeniden ve daha güçlü kılmak için bir tek arkadaşımızı dahi dışlamadan Mudanya’nın sözcüsü olmaya talip olduğunu, genç dinamik bir kadro ile sevgi dilini hâkim kılarak yorulmadan ve yılmadan çalışacaklarını ifade etti.

"İnsanı insan yapan tavrı ve duruşudur. Yanlışa yanlış demek ve gerekirse bedel ödemek, doğrunun da sonuna kadar savunucusu olmak düsturumuzdur" diyen Hatipoğlu, Cesurlar Hareketi meşalesinin yandığı Bursa’da dün olduğu gibi bugünde en güçlü ateşi vereceklerini söyledi. Hatipoğlu, İyilik hareketinin yerelde ve genelde iktidar olması için üzerimize düşen görevi gece gündüz çalışarak yapmaya hazır olduğunu ve bu amaçla göreve dinamik bir ekip ile talip olduğunu belirtti.

"Ne mutlu Türküm diyene" sözleri ile konuşmasını tamamlayan Hatipoğlu’na salondan yüksek bir tempo ile alkışlarla destek verildi.

Diğer aday olan atanmış İlçe Başkanı Nuran Piliçer ise, vatan için şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Kuruluşundan bu güne kadar görev alan geçmiş dönem ilçe başkanlarına teşekkür etti. Herkese kucak açarak İYİ partiye kazandırmaya çalıştığını ifade eden Piliçer, yapılacak ilk yerel seçimlerde Mudanya halkını İYİ belediyeciliğe kavuşturacaklarını belirterek, Mudanya'da üye sayısını 3 kat arttıracağının vaadini verdi. Mudanya'daki girişimci kadınların ve esnafın el dokuması, kilim ile zeytin, zeytinyağı ve sabun vb. yöresel ürünlerini satışa sunacaklarını söyleyen Piliçer, verdikleri sözleri yerine getiremedikleri takdirde bu kutsal görevi diğer arkadaşlara devretmeyi taahhüt etti.

Konuşmaların tamamlanması ile saat 15:00'da oy sandıkları kurularak oylamaya geçildi. Saat 17:00'da oylamanın bitmesi ile nefesler tutuldu. 307 delegenin olduğu oylamaya 274 delege katılım gösterdi. Geçersiz oyun olmadığı seçimde Nuran Piliçer 110 oy aldı. Hüseyin Hatipoğlu ise 164 oy alarak İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı olduğu kamuoyuna duyuruldu. Oy veren delegelerin kutlamaları ile 'Hüseyin Başkan' tezahüratlarının çınladığı salonda, delegeler coşku ve sevinç gösterilerinde bulundu. Kutlamalar sonrasında her iki aday sahneye çıkarak birlik ve beraberlik içinde olacaklarını, kazananın ve kaybedenin olmadığını, kazananın Mudanya İlçe Başkanlığı olduğunu söyledi.

Böylelikle yaklaşık 1 yıldır atama ile yönetilen İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığına, Hüseyin Hatipoğlu seçilerek, kendi dönemini başlatmış oldu.

Bu makale 1259 defa okunmuştur.

Perihan Dirican Perihan Dirican
Yasak elma, yasak sokaklar
Metin Aytürk Metin Aytürk
Virüs mü? Bakteri mi? Mikrop mu?
Efraim Pala Efraim Pala
Koronavirüs ile temizliği hatırladık
Ömür Tantekin Ömür Tantekin
Hayatın hakikati
Mehmet Aktoprak Mehmet Aktoprak
CHP nerededir?
Tevhide Türken Tevhide Türken
Bir Türk Generali -2-
Metin Sezgin Metin Sezgin
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk olmalıyız (2)
Yaşar Kılıç Yaşar Kılıç
Kaptan zeytin alınırsa ne olur?
Kaan Tuğracı Kaan Tuğracı
Yavuz Bey oğluma..!
Yavuz Başar Yavuz Başar
Aferin Milli Takım'a
Emin Küçük Emin Küçük
Kağıt fatura düzenlemede kapsam daralıyor
Volkan Biçer Volkan Biçer
Canım kasko
WhatsApp İhbar Hattı WhatsApp İhbar Hattı
Temizlik Hattı derman olamadı!
Yavuz Gerçekçi Yavuz Gerçekçi
11. yıl mutluluğu

Tüm fotoğraflar

MUDANYA Gazetesi - 26/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 19/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 12/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 05/03/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 28/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

MUDANYA Gazetesi - 20/02/2020

MUDANYA Gazetesi -

HAVA DURUMU

Tüm videolar

Kılıçdaroğlu Mudanya'da temel attı

Kılıçdaroğlu Mudan

MUDANYA GÜZELLEMESİ - İki Elin Sesiyle Mudanya Şarkıları

MUDANYA GÜZELLEMES

BUDO'da bomba ihbarı asılsız çıktı

BUDO'da bomba

CHP’lilerden Büyükşehir’e sessiz protesto

CHP’lilerden Büyük

60 yıllık Mudanya İskelesi Büyükşehir'in oldu

60 yıllık Mudanya

Mudanyalı gazeteciler Bulgaristan'da

Mudanyalı gazeteci